Každý, kdo čekal nějaký posun v kauze kácení na Ještědu, přišel o iluze. Firma slovenského miliardáře TMR prostě ukazuje, že ji dohody ani dodržování vlastního slova nezajímají, natož pak nějaký Liberec nebo jeho obyvatelé. Příští politické vedení města, které vzejde z podzimních voleb, by s ní podle toho mělo jednat.

Během rokování zastupitelů a TMR, které svolal primátor tento týden, to padlo celkem jasně. Dohoda uzavřená před dvěma lety, tedy, že kácení z roku 2020 je finální, se současnými nároky TMR jednoznačně porušuje.

Obezlička, se kterou management slovenského oligarchy přišel, tedy, že lyžařský areál není vlastně lyžařský areál, ale celé pohoří Ještědu, je tak trapná, že je to až stydno komentovat. 

Ovšem ještě hanebnější je chování těch zvolených představitelů města, kteří se tváří, že tato lež (jak to nazvali představitelé Jizersko-ještědského horského spolku) je vlastně "argument".

Nejdůležitější politické jednání tohoto týdne mělo také svůj symbolický rozměr. Konalo se během tropických veder, která sužují nejen Liberec a Čechy, ale i celou Evropu. Prosazovat za takové situace de facto vykácení ještědského hřebenu nad městem, je prostě až apokalypticky bizarní.

Každopádně TMR vyslala všem jasný signál, jaký že je to partner pro Liberec. Volby jsou za dveřmi a kdoví, jaké zase bude od října složení nového zastupitelstva a vedení města. Dost možná se může stát, že si takové chování nebude chtít nechat líbit. A nebylo by to od věci...

 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;