Slovenský miliardář s kontroverzní pověstí chce vykácet skoro celý Ještěd a vytřískat na obecním majetku, co to jde. To asi tak nepřekvapí. Zvlášť odporné ale je, jakým způsobem mu v tom pomáhají někteří zastupitelé, které by měli hájit zájmy Liberečanů, města i jeho přírody.

Firma slovenského oligarchy obelhala a podrazila Liberečany, kterým před na jednání svolaným na městě, slibovala, že po vykácení Nové Skalky v drancování ještědských lesů nebude pokračovat. Po dvou letech se ukázalo, že TMR normálně lže a podvádí, když chce kácet znovu, a to tak masivně, že je to těžko představitelné.

V roce 2020 bylo na Ještědu vykáceno 7 hektarů lesa a zejména v noci obrovské nasvícené, ostré S ukazuje, jaká to je obrovská plocha. TMR to ale nestačí, celkově se plánuje vykácet 53 hektarů. 53! Umí si to někdo vůbec představit? Z Ještědu se má evidentně stát holá, suchá stráň bez lesa, ze které místo vzduchu a vody pro Liberečany mají téct jen zisky do firmy slovenského oligarchy.

Náš Liberec již v minulosti ukázal, jakým způsobem TMR podniká v Tatrách, jak to odnáší tamní příroda, ale třeba i dostupnost lyžování pro normální lidi. Taková má být tedy i budoucnost Ještědu, zdá se.

Slovenskému majiteli to je samozřejmě jedno. V Liberci nežije, nezajímá ho, místní i zdejší příroda jsou mu šumák, tedy jen do té míry, pokud z toho ponesou zisky. A po nás potopa. Co je ovšem alarmující je prodejnost některých libereckých zastupitelů, kteří mu v tom umetají cestičku.

Již dnes má TMR na radnici svou přímou zastupitelku, de facto zaměstnankyni, která je sice zvolena z hnutí jednoho slovenského miliardáře, ale kope za toho z Ještědu. To je tak do očí bijící klientelismus a prodejnost, že normální člověk nepochopí, jak se takoví lidé mohou ráno podívat do zrcadla.

Ale jsou tací a paní zastupitelka evidentně není sama. V současné vládní koalici se našlo dost podobných, ochotných a všeho schopných, kteří TMR umožnili, aby se začalo se změnou územního plánu, která je de facto likvidací Ještědu, jak ho známe.

Přes všechny sliby a ujišťování veřejnosti před dvěma lety. A honem rychle před volbami, za pár měsíců by to také nemuselo vyjít. Možná by právě na tohle lidé právě u těch voleb neměli zapomenout…

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;