Už se to blíží. Volby jsou za rohem a bude se účtovat, jako před každými. Čtyři roky uběhly jako voda a pro současnou koalici jejich rekapitulace nemusí být zrovna příjemná. A místo toho, aby vládcové Liberce podpořili ty, kteří za ně dělají dobrou práci, házejí jim klacky pod nohy.

Vedení města s velkou slávou oznámilo, že dá na Lesní koupaliště skoro 700 tisíc korun. Tedy částku o 200 tisíc nižší, než kterou na čističku odpadních vod požadoval spolek, který se o oblíbené koupaliště stará a bez kterého by dost pravděpodobně znovu zarůstalo náletem.

Výborně. Po čtyřech letech aspoň něco, chtělo by se říct. Jenomže – kdo libereckou politiku sleduje, tak ví, že osud Lesního koupaliště začíná nepříjemně připomínat příběh jiného, kdysi oblíbeného veřejného stánku sloužícího obšťastnění ducha a mysli – kina Varšava.

Ten také zachránila parta nadšenců a politici, zejména z těch dnešních v Liberci vládnoucích stran, se mohli přetrhnout, kolik jim před volbami naslibovali pomoci. Nechali se zvolit, a hodili je přes palubu i s celým biografem. Opakovaně.

Dnes je sice Varšava zařazena do seznamu projektů, na které se mají čerpat evropské peníze, jenže to už tu všechno bylo. Ale uvidíme, třeba to dopadne lépe. Zarážející je však nesystémovost, se kterou se to všechno děje.

Taky stojí za pozornost porovnat to s případem, kdy se zástupci místního politicko-podnikatelského syndikátu dostaví na radnici s ultimativním požadavkem na deset milionů korun, aby se manažerům v místní aréně nemusely snižovat platy. Bez řečí, hotovo... Ještě něco, pánové?

Město by mělo na rukou nosit ty, kteří za něj dělají potřebnou práci. Ať se starají o Lesní koupaliště, o kino Varšava nebo o něco jiného. Dotyční z toho rozhodně nebohatnou, město naopak ušetří nemalé finance na záchranu objektů, u kterých tvrdí, jak jim na nich záleží. Vždyť je to celé win – win…

Nikoliv ovšem v Liberci.

 

 

 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;