„Quod licet Iovi, non licet bovi – co je dovoleno Iovovi, není povoleno volovi,“ neříkali, jak se obecně soudí, staří Římané, ale němečtí romantici v 19. století, ale to je celkem jedno. Princip evidentně platí dál, a to i v libereckých Ruprechticích u Hokejky. Je to ovšem špatně.

Ne, ctihodní liberečtí radní, dokonce ani ti z ODS, nejsou rovni římskému bohu Iovovi (Jupiterovi), ale možná si tak připadají. Napovídá tomu aktuální případ, kdy si nechají za veřejné peníze natočit oslavnou reportáž o sobě samých, jak pomáhají Liberečanům s parkováním.

To je sice pěkné, parkování je leckde problémem, ale dodržování zákona by mělo být přednější. Zvlášť u volených reprezentantů města. A pokud se město Liberec samo dál vysmívá nařízení stavebního úřadu, který jindy „obyčejným“ lidem nic neodpustí, je to opravdu na pováženou.

Jenomže co: stejně jako si nechají za veřejné peníze – a ročně to dělá cca milion až milion a půl korun – v médiích stavět slavobrány, stejně tak si mohou být jisti, že případnou pokutu nebudou platit oni. Ale zase „město“, které oni spravují. Což ovšem znamená, že to budou opět a hezky pěkně všichni občané pod Ještědem. Ale co: volby jsou přeci už na podzim!

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;