Na pěknou práci s veřejným prostorem a příkladnou péči o zeleň v Liberci nás upozornili naši čtenáři. Týká se parku na Štefánikově náměstí, u dolních kasáren. To se přizpůsobuje trendům doby a vedení města jej flexibilně mění v prostor pro terénní motocyklové sporty.

Místo, kde stojí Památník bojovníkům a obětem za svobodu vlasti, Lidická hrušeň i Lípa svobody, kde se několikrát za rok nechávají fotit politici v dramatických pózách, připomíná místa cvičení vojenské techniky nebo autokrosové závodiště.

Tak vypadal park u dolních kasáren v půlce minulého týdne

Těžko říci, zda se jedná o práci městských služeb, které se takovým způsobem starají o veřejnou zeleň, nebo zda si někdo udělal přes park zkratku. I to by bylo možné, protože, jak již několikrát informoval Náš Liberec, město parkování na zeleni, chodnících i dalších místech, kde auta nemají co dělat, v poslední době systematicky neřeší a neukáznění a sobečtí automobilisté mají pré.

Abychom nebyli nespravedliví, počkali jsme pár dní. Přeci jen mohlo jít o výjimečnou potřebu zajet motorovým vozidlem do prostor parku a mohla následovat patřičná úprava a náprava stavu. Ale ne. Uplynul týden a tankodrom Štefánikovo náměstí pořád láká veřejnost na terénní trasy vhodné zejména pro offroadová vozidla silnějších motorů.

A tak vypadá o týden později, pořád stejně

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;