Město se rozhoupalo k tomu, o čem jsme psali již roky, a ukončilo smlouvu ohledně CNG v dopravním podniku. Komické na tom je, že ti, kteří nás (a nutno dodat, že i část zdejších politiků) obviňovali z očerňování slušných politiků a podnikatelů, dnes se bijí v prsa, jak městu a dopravnímu podniku ušetřili. Na to musí mít člověk žaludek…

Drzé čelo je lepší než poplužní dvůr, říká staré české přísloví a platí i dnes v Sudetech. Na druhou stranu víme, že samochvála smrdí, a proto se nebudeme dnes bavit o našem webu, byť ten na to, že Liberec a jeho dopravní podnik tratí smlouvou s jabloneckou plničkou CNG miliony korun ročně, ukazoval před drahnými lety. Skoro deseti.

Ale nebyl sám. Na politické rovině to byl zejména zastupitel ze Změny Josef Šedlbauer. Říkal to od začátku, když Změna vyhrála, snažil se s tím něco v dopravním podniku udělat. Čeho se dočkal?

Odporné dehonestace, urážek a nadávek (nejvíce v tom vynikala se svou normalizační dikcí soudružka šéfredatorka z plátku místního syndikátu, kterému dopravní firma, o kterou šlo, sponzoruje hokej). Nakonec ho slušní politici ze Starostů, ANO a ODS společnými silami z jeho funkce v dopravním podniku sesadili a místo něj si odhlasovali kamaráda tehdejšího primátora z ANO, který po dvou letech za svoje tamní angažmá skončil v klepetech a dnes čeká na soud.

Ti samí, kteří Šedlbauera, co chtěl před pěti a více lety dopravní podnik vyčistit, odvolávali a uráželi ho, přicházejí dnes jako zachránci veřejných smluv, dobyvatelé spravedlnosti a ničitelé nevýhodných kontraktů. Absurdní divadlo, že by Václav Havel, nad jehož hrobem pořádají až kultické orgie, bledl závistí.

Věc má ale i jinou rovinu. Vše mohlo být tak, jak je to dnes, již zhruba v roce 2015. Pokud dnešní hrdinové, vzešlí ze včerejších pachatelů, do světa hlásí, že dopravnímu podniku a městu ušetřili nejméně 3 miliony ročně, není složité si spočítat, kolik to městskou kasu stálo od doby, o které mluvíme. Kdyby tenkrát dali na výsledky auditu, který nechal Šedlbauer zpracovat, kolik peněz mohlo Liberci zůstat…

Taková je liberecká realita. Ti, kteří město poškozují v cizím zájmu, neváhají posléze vystupovat jako jeho ochránci. Dokonce před skutky a činy jich samých. Poplužním dvorům již odzvonilo, drzým čelům rozhodně nikoliv.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;