Zavřená Jablonecká je vopruz. Ví to každý, kdo centrem města projíždí nebo, nedej bože, v centru i bydlí. Přestřelka mezi primátorem Zámečníkem a ŘSD je trapná a primátor si ji mohl odpustit. Místo toho měl říct, proč bude stavba o ty dva, tři týdny trvat déle. Ten důvod je totiž dobrý.

Jedním z pozitivních momentů současného vedení města je, jak se snaží nakládat s veřejným prostorem. Tedy někdy. O zeleni se to třeba říci nedá. Ale například o dláždění chodníků rozhodně ano.

Přišla s tím Kancelář architektury města. V Liberci se už chodníky nebudou dláždit ohavnou a nefunkční zámkovou dlažbou, jako tomu bylo, bůhvíproč, od devadesátých let zvykem. Šedá a růžová zámkovka nejenže není pěkná, ale stačí se podívat, co s ní umějí udělat kořeny stromů nebo kola aut. O tom, co s ní provádí sůl v zimě, netřeba slov.

Místo toho se v Liberci začalo nově dláždit - postaru. Pěkně žulou z našich hraničních hor. Je to nejen hezčí a důstojnější regionální metropole, ale poctivý kámen z Jizerek snese daleko víc než betonový odlitek. A už proto se hodí nejen do historické zástavby, ale i jinam.

Mrzení mezi primátorem a ŘSD bylo tedy zbytečné, navíc, když se dá doložit, že neměl pravdu a jeho snaha hodit prodloužení stavby na ŘSD je pouhou výmluvou. Spíš měl „na férovku“ veřejnosti říci, jak to je: bude to sice trvat o pár dní déle, ale Liberci se to vyplatí na desítky let dopředu. Po funkční i estetické stránce.

Nejlepší je prostě říkat pravdu. Navíc: tady se rozhodně není za co stydět.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;