Liberecký kraj nevzkvétá. Příběh ponikelského mostu ukazuje na obrovské diletantství, se kterým je kraj spravován, navzdory každý rok neuvěřitelným milionům, které dává na své PR a tvrdí, jak vše dělá dobře. Nedělá a nejde jen o most v Poniklé. Situace se silnicemi je katastrofální, stačí přejet hraniční hory a ocitnete se úplně někde jinde.

Nedávno tomu, co se Češi smáli Polákům za jejich stav silnic. Ještě před nějakými patnácti, dvaceti lety právem mohli říkat, že za Krkonošemi začíná divoký Východ. Dnes je to naopak a Východ jsme my.

Opravdu stačí přejet krkonošské hory a člověk jen zírá. Dálnice jak v Rakousku od Jelení hory až k Baltu, ale i okresky na úrovni, o které se nám na české straně nemůže ani zdát. Ano, Liberecký kraj nestaví dálnice, ale ten „český problém“ je na všech úrovních stejný.

Premiér nebo hejtman (který by byl rád, k radosti firem jako Metrostav a spol., ministrem dopravy) se topí ve svých korupčních kauzách, většinu svého času plýtvají na své PR v médiích a na sociálních sítích a skutečná práce stojí. Ten rozdíl, který vidí každý řidič, nikdo neokecá.

Případ mostu v Poniklé má rovněž stejného jmenovatele. Ono nemusí jít hned o korupci, byť o tom, kdo měl slíbené cenné pískovcové kvádry z historického mostu, se povídá v chalupách a hospodách kolem Jizery i Kamenice více než dost. Tady je hlavní jmenovatel asi jiný. Neuvěřitelné diletantství.

To, že kraj, navzdory památkářům a protestům dotáhl situaci až tak daleko, že firma měla smlouvu a minulý týden začala most demolovat, je prostě skandální. Že si to hejtman, co by chtěl být ministrem, uvědomil a na poslední chvíli akci zarazil, za to můžeme poděkovat jen a jen blížícím se volbám. A že se ještě staví do role "zachránce" historického mostu, to už je taková absurdita, že to prostě ani nejde komentovat...

Nicméně o tom, jak je spravován kraj to vypovídá mnohé. Náměstek pro dopravu, který se v PR  snaží, sice trochu upoceně, napodobovat svého stranického šéfa a hejtmana, evidentně mužem na svém místě není a jen se tak potvrzují tamtamy z úřadu Libereckého kraje, že je ve své funkci zmatený jako Goro před Tokiem.

Jen aby pan hejtman, když se blíží ty volby, zase nemusel být „překvapený a zklamaný“, když jej bude házet přes palubu, podobně jako jeho předchůdce. Přece jen jsou volby za dveřmi… Bohužel pro obyvatele kraje to ale neřeší nic.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;