Náš Liberec jako první před týdnem upozornil na to, že zdejší seniorská ombudsmanka je aktivní šíření bludů o koronaviru a že dokonce k tomu zneužívá symboliky spojené s vyvražďováním Židů za druhé světové války. Reakce od vedení města na sebe nenechala dlouho čekat, byť paní ombudsmanka šíří konspirační teorie již od jara.

Lenka Tarabová se poté, co Náš Liberec jako první v zemi informoval o jejích dezinformačních aktivitách, stala slavnou po celé zemi. Vedení města totiž již nemohlo přehlížet její boj s realitou a musela se z postu poroučet.

Respektive vedení města oznámilo, že s ní již nepočítá do budoucna. Žlutá Davidova hvězda, která v nacistickém Německu museli nosit Židé, které později čekala průmyslová genocida, byla zřejmě poslední kapkou.

Přístup města lze jen pochválit, byť Tarabová šířila spiklenecké bludy již téměř rok a její vyhazov měl přijít daleko dřív. Pokud někdo pracuje se seniory, kteří jsou současnou epidemií ohroženi nejvíce, nemá v takové veřejné funkci co dělat. To není o žádné svobodě slova, jak se dnešní konspirátoři snaží tvrdit, ale o zdravém rozumu a ochraně bližních. Tečka.

V Liberci se obnovil proces kolem chrastavských lázní, kde musel zasednout nový senát, protože soudce, který mu původně předsedal, šel do důchodu. Zajímavé je, že je to ten samý soudce, který narychlo a před volbami ještě stihl osvobodit (rozsudek pro svou absurditu už ale dávno díky Vrchnímu soudu neplatí) hejtmana Půtu, Metrostav a další v podobném případu tunelování dotací ze stejného zdroje, tedy z ROP Severovýchod.

Bývalí hlavouni z ČSSD už ale žádná hlavouni, na rozdíl od hejtmana Půty, nejsou a Imstav místního podnikatele Jana Imlaufa je dávno mrtvá firma. Na rozdíl od Metrostavu, největšího tuzemského stavebního hráče. Možná proto se někde muselo spěchat a někde zase ne…

Další věc, kterou Náš Liberec tvrdí již dlouho, zaujala i celorepublikové organizace. A sice to, že vedení Libereckého kraje používá nefér politické nástroje, když si za veřejné peníze platí oslavné reportáže o sobě samém. Bez kritiky, bez opozice a ještě se to vydává jako normální zpravodajství.

Tentokrát  s tím přišlo sdružení Oživení, které se monitoringu místních samospráv věnuje dlouhé roky a systematicky. Zneužívání veřejných prostředků na vlastní PR je zrovna v Liberci a okolním kraji velké téma, na které spousta mainstreamových médií neupozorní, protože se jich nákup PR článků týká.

To není kritika novinářů samotných, jako spíš praktik nakladatelství a především vedení kraje, které jindy má plná ústa svobody médií, demokracie a podobně. Jenomže peníze, které kraj dostává od státu z daní lidí, jsou tak obrovské, že to prostě k takovému konání svádí a jak je vidět, u voličů to funguje. Fajn, ale měli by to vědět. A to je pak často problém…

foto: Miloslav Drašner

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;