Pravděpodobně není nikdo, kdo by pochyboval o tom, co se posledních deset let dělo v libereckém dopravním podniku. Seznam Zprávy přinesly tento týden další svědectví o tom, jak správa veřejných věcí a financí pod Ještědem funguje. A všichni se tváří, jako že se nic neděje.

Policie značně rozšířila obvinění v celé korupční kauze kolem DPMLJ. Z kauzy kolem libereckého dopravního podniku je tak skandál, kde je obviněno 17 lidí a 14 firem. Jasně se ukazuje, jak management dopravního podniku sloužil jako, jejich slovy „moneygenerátor“, postavám v pozadí.

Uplácení se ale netýkalo jen bývalého ředitele Luboše Wejnara, ale i ostatních členů vedení firmy, ať manažerů nebo politiků. Opravdu a bezesporu šlo o, jak říká sama policie, propracovaný korupční systém, ve kterém zahučela i většina libereckých politický stran od ODS, přes komunisty, ANO až po slušné a transparentní Starosty.

Komicky a už jen trapně dnes vypadají loňské a letité snahy některých novinářů i „novinářů“ bagatelizovat situaci v dopravním podniku, omlouvat roli toho či toho nebo přímo dehonestovat ty, kteří na korupční hydru syčící v kancelářích a depech DPMLJ ukazovali již dlouho, včetně našeho webu.

Co je ale daleko horší je, jak se najednou nikdo nemá k odpovědnosti. Jak všichni ti politici, kteří útočili buď na náš web nebo na ty ze svých kolegů, kteří měli odvahu proti praktikám v dopravním podniku vystoupit (vzpomeňme na odvolávání Josefa Šedlbauera, který chtěl jako předseda představenstva poměry v DPMLJ jako jeden z mála napravit), dnes šoupají nohama, dívají stranou nebo ze sebe často dělají dokonce mravokárce. Spoléhají tak na to, že voličský lid má krátkou paměť a mediální marketingová masírka ho přesvědčí, že sníh je teplý a černý.

Mají ale smůlu. Alespoň u nás ano. My jim to rádi připomeneme vždycky. Opakování je totiž matka moudrosti.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;