V končícím týdnu pokračovala šaráda a blamáž kolem autobusového nádraží, které už stoprocentně nebude s parkovacím domem, což dost možná ohrozí i evropské miliardové zdroje pro Liberec i sousední Jablonec. Tam zase nová Starostů, ANO a ODS (SAO) ukázala, že miliony pro bývalého primátora zas nebyl takový problém, spíš šlo o to, dostat se k veslu.

Byť budou naši milí trollové a hejtři řvát, jako když je na nože bere, nejlépe celé trapné hejtmanovo divadlo kolem nového autobusáku shrnula liberecké opozice, respektive LOLaři. Prostě jde o nedůstojné přemalovávání reality a snaha házet vlastní neschopnost či pokoutní záměry na druhé. To samozřejmě na některé nekriticky uvažující ovečky může platit, ale ne věčně.

Tiskové konference a výkřiky (rok poté, co se všichni tvářili, jak vše zvládnou), že „za všechno může Korytáááááář!!!“ vlastní pochybení těžko smažou, zvláště když měl hejtman na to, aby celý projekt autobusáku i s parkovacím domem dotáhl, rok. Ne týden, ani měsíc, ani čtvrt roku, ale rok. Těžko říct, zda za tím je ješitnost a neschopnost přiznat něco konkurenci, neschopnost nebo snaha projekt prodražit. Možná trochu od všeho. Nicméně fakt je, že parkhaus nebude, autobusák je v ohrožení také a tak se musí hledat viník a to Martinovi Půtovi jde ze všeho nejlépe. Vzpomeňme si, jaké že je to to všechno spiknutí, kampáááň a účelovka, v jeho korupční kauze. Babiš hadr.

Ona ale na vině není jen Půtovo krajské SAO. Liberecké SAO, které je Půtovým přímým podřízeným (jak ukazuje právě případ autobusáku) bude za chvíli slavit rok koaličního vládnutí a zrovna skutečnost, že tancuje, jak slušný a za korupce obžalovaný hejtman píská, není jeho nejlepší vizitkou. Což o to, kdyby to jen bylo nedůstojné (jakože je). Ale aktuálně to Liberec stálo 150 milionů korun a parkovací dům, který automobily ucpané centrum potřebuje jako nepřežvýkaví sudokopytníci drbání.

To jablonecké SAO (kde je popravdě poměr koaličních sil obrácený) všem zase ukázalo, že to s tím střetem zájmů a transparentností, kvůli kterým musela padnout předešlá koalice ANO, Pirátů a Společně pro Jablonec, nebude zase tak horké. Bývalý divoký primátor Kroupa z ANO své miliony dostane, přijde si na své a jeho hlas se ještě bude hodit.

V Jablonci se tak ukazuje, o co ve skutečnosti šlo: vyházet z radnice ty, které si lidi zvolili a kteří chtěli město řídit jinak a nastolit „staré dobré pořádky“, staré vazby na místní šíbry a stavební firmy. Jako bychom to z Liberce neznali… Jen to není už jen ta stará odéeska, ale i přeslušnělí Starostové (čest výjimkám) a rychlokvašky (čest výjimkám) z ANO, kteří si na popularitě svého šéfa chtějí taky přilepšit. Prostě SAO, SAO jede…

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;