Zdánlivě okurková sezóna liberecké politické scény odkrývá vyostřený a nekompromisní předvolební boj, který mezi zdejšími stranami zuří. Vytahují se silné zbraně a střílí se ostrými. Náměstek Langr kandidující za Starosty obvinil svého bývalého kolegu Korytáře ze Změny ze žabovraždy!

Předchozí řádky jsou míněny samozřejmě ironicky. Langrova exhibice coby probuzeného ekologa (který před pár dny odhlasoval se Starosty a primátorem Batthyánym brutální dálniční průtah přes Doubí, aniž by se ptali lidí nebo brali ohled na zdejší zbytky přírody) ukazuje maloměstský charakter liberecké politiky v plné nahotě.

Langrovo rozhořčení nad mrtvými pulci by snad nenapsal lépe ani nestor české satiry Jaroslav Hašek. Posuďte sami.

„Příprava Lesního koupaliště se opravdu nezastaví před ničím a jde doslova přes mrtvoly…Na jedné straně poslouchám už několik měsíců předvolební populistické řeči o důležitosti zachování brutálně zdevastovaného bývalého amfiteátru v Lidových sadech nebo až hysterické ochrany kousku trávníku před parkujícími auty, na druhé straně žvanilové - rádobyekologové nechají na začátku června pomřít nejméně desítky žab v různých vývojových stádiích přímo v Lesním koupališti, protože nebyli schopni jim zajistit odpovídající přesun… Jene Korytáři, asi nejsi přímým viníkem celé věci, ale jsi za to jednoznačně politicky zodpovědný a žabí mrtvoly jdou i na tvůj účet!“

Takto emotivně náměstek Ivan Langr (zvolený za Změnu, nyní kandidující za Starosty) útočí na svého bývalého kolegu Jana Korytáře. Důvodem pochopitelně není Langrova láska k žabám (které zde i jindy podobně hynou každý rok, ač ne každý rok jsou volby), ale snaha zaútočit na svého soka ve volbách a pošpinit jeho úspěšný a libereckou veřejností s nadšením přijímaný projekt Lesního koupaliště.

K Langrovi se na Facebooku v jeho svaté (myšo)žabí válce přidal i lídr Starostů Jaroslav Zámečník. Nevím, jestli si oba neuvědomují, jak trapně tyto jejich aktivity vyzní. Úroveň liberecké politiky tak dostala další ránu na solar a jestli bude podobných ještě více, předvolební debaty se rovnou mohou přesunout do cirkusového stanu.

Trošku temnější je mlčení části politiků kolem příprav nového územního plánu. Vyšlo najevo, že primátor měl podepsat klíčové dokumenty, když si užíval pohostinství jednoho z Kanárských ostrovů. Úředníci, kteří to mají vysvětlit, se zamotávají do svých lží až hanba.

Celá tahle „drobnost“ ale zapadá do celého scénáře, jakým způsobem je připravován v Liberci tak zásadní dokument (a možná ten nejdůležitější) pro chod města, kterým územní plán je. V gesci ho má primátor, který vůbec neví, která bije a v současné době se jen plní přání velkých investorů, obnovují zombie projekty z dob vlád ODS a hlavně se vše narychlo snaží protlačit, hlavně aby do toho veřejnost nemluvila.

Takže vlastně v Liberci všechno při starém - zákulisní čachry o důležitém a kvákání o nepodstatném.

 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;