V poklidu navenek, ale přeci jen ve vypjaté atmosféře nevyřčeného, se odehrálo včerejší mimořádné zasedání libereckého zastupitelstva. Hned v jeho počátku primátor Batthyány ujistil všechny přítomné, proč mu jeho kritici vyčítají, že na svou funkci nemá.

 

Batthyányho šaškování a přisprostlé popěvky o (citace) „kravách, prdech a hovnech“ museli snášet hned z kraje zastupitelstva ti, kteří sledovali přímý přenos. Primátor údajně myslel, že mu nejde mikrofon a netušil, že je přenášen online, ale celé to působilo jako špatně zahraný pokus o vtipnou scénku.

Tiboru Batthyánymu, když už všechny přesvědčil, že žádný manažer není, nezbývá nic jiného než šaškování a podbízivé hraní si na lidového primátora. Asi není třeba se divit Andreji Babišovi, že takového člověka nechtěl ani ve straně.  Smutné je, že to s ním musí sdílet i třetí největší české město…

Zastupitelstvo, které jen dotáhlo zbytek bodů, které se nestihly probrat minule, a to zejména kvůli snaze některých vzkřísit z hrobu hazard, trvalo zhruba jen hodinu a půl a žádné velké třenice nepřineslo.

Za zmínku stojí jen diskuse kolem teplárny, kdy i vedení města, které jako první vyjednává o snížení cen tepla pro občany, musí konstatovat, jak arogantně jedná soukromý, většinový vlastník liberecké teplárny (město má pouze 30%). Smutné konce zuřivých privatizací z dob dominance ODS a neoliberální ideologie, které nyní odnášejí občané a jejich peněženky…

Kdo čekal nějaké odvolávání, ať primátora či náměstků ze Změny, nedočkal se. Obě strany už svůj politický rozvod definitivně ohlásily, ale ani jedna ještě nemá sílu na to, aby upekla nový koaliční koláč s někým jiným.  Ač zastupitelstvo probíhalo klidně a věcně, tak pod povrchem probíhají horečná jednání, jak má vypadat budoucí městská vláda.

Možná se to ukáže už za dalších čtrnáct dní…

 

 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;