Už před dvěma lety jsem snažila upozornit současné vedení města na nevkusnost a hlavně nevhodnost tehdejší novinky libereckého adventu - obřího lesklého ruského kola, které svojí výškou 25 m převyšuje i domy na náměstí.

Tato atrakce, která by se jistě hodila na každoroční pouťovou zábavu, kdy se kolotočáři sjedou na louku u ruprechtické kapličky, nepříjemně překvapila stovky Liberečanů už před dvěma lety.

Doufala jsem, že nyní, když je náměstí smutně poloprázdné, projeví vedení města trochu soudnosti a ušetří nás tohoto předimenzovaného kýče. Vedle několika maličkých stánků působí tato pouťová atrakce totiž ještě nevkusněji a obludněji než před dvěma lety, kdy bylo náměstí plné stánků a lidí.

Pan primátor a pan Červinka, který má organizaci trhů na starosti, tvrdí, že se inspirovali v jiných velkých evropských městech, ale podle mne, a spousty Liberečanů, je to spíše degradace a úpadek staročeských vánočních trhů a celého smyslu adventu.

Co především nepříjemně překvapilo mne osobně a věřím, že i stovky Liberečanů, je novinka - obří ruské kolo, které svojí výškou 25 m převyšuje i domy na náměstí. Je to škoda, nechápu, že pan Červinka a současné vedení města takovou nevhodnou a nevkusnou pouťovou atrakci na libereckém náměstí dovolili.

Místo sváteční předvánoční atmosféry tu máme tak trochu Matějskou pouť. Domnívám se, že tato atrakce je na poměrně malém libereckém náměstí nevkusná, k vánoční atmosféře se rozhodně nehodí, a degraduje tak nejkrásnější svátek celého roku.

Zuzana Tachovská, občanka Liberce

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;