busline

Představenstvo společnosti Busline rozhodlo, že Změně pro Liberecký kraj neumožní v rámci předvolební kampaně placenou reklamu na svých autobusech. Lidé ze Změny totiž v červenci upozornili na to, že smlouva mezi Dopravním podnikem a soukromou společností BusLine, která byla uzavřena bez výběrového řízení, je velmi výhodná, ale pouze pro jednu stranu-společnost BusLine.

Stručná rekapitulace. Smlouva je nevýhodná pro DPMLJ protože:

1.BusLine si účtuje za 1 km o 13,- Kč víc než si účtuje Dopravní podnik např. za dopravu do obchodních center.

2.Dopravní podnik posílá společnosti BusLine veškeré příjmy, které má z linek touto firmou provozovaných-ekonomický přínos je tedy nulový.

3. Smlouva mezi oběma společnostmi platí do roku 2020. Ačkoli jde o obrovskou zakázku v celkovém objemu kolem 1,5 miliardy korun, byla smlouva uzavřena bez výběrového řízení a podmínky plnění jsou velmi výhodné, ale pouze pro společnost BusLine.

,,Když jsme poptávali cenu a možnosti umístění naší reklamy na autobusech v červnu, volných míst bylo dost, ale po vydání naší tiskové zprávy v červenci, představenstvo společnosti BusLine rozhodlo, že na svých autobusech placenou reklamu Změně pro Liberecký kraj neumožní. Přestože nám z centrály BusLine sdělili, že již nejsou volné reklamní plochy, v srpnu nám pracovník BusLine potvrdil, že minimálně v Jablonci nad Nisou jsou ještě plochy na autobusech volné“, vysvětlil Ondřej Petrovský.

,,Zaráží mě, že společnost, jejíž příjmy jsou hlavně z veřejných zdrojů, rozhoduje podle svých sympatií a politických preferencí komu placenou reklamu umožní a komu ne “, doplnil Ondřeje Petrovského Jaromír Baxa.

Ondřej Petrovský

 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;