Liberec-dluh-400 milionů

Další dozvuky nechvalně proslaveného Mistrovství světa v lyžování 2009 drtí Liberec. Město má zaplatit 400 milionů korun kvůli porušení dotačních pravidel při výstavbě 254 bytů u sídliště Broumovská, které sloužily pro účastníky mistrovství. Liberec tehdy získal dotaci 200 milionů, ty musí nyní vrátit a zaplatit stejně vysokou sankci.

Správce daně označil jednání města Liberce při realizaci části stavby jako porušení rozpočtové kázně. Problém nachází v jednání, kdy město uhradilo z dotace v roce 2007 část neprovedených prací, které byly později označeny za méněpráce a namísto nich neuhradilo v roce 2008 sjednané vícepráce.

Dále finanční úřad shledal porušení rozpočtové kázně v neuvedení všech dotčených pozemků v investičním záměru, který předchází rozhodnutí o přidělení dotace. Jako poslední pochybení vyčítá Finanční Úřad městu nesplnění čtyř položek - délky inženýrských sítí.

Město se proti tomuto rozhodnutí odvolalo již před Vánoci loňského roku. Nyní státní orgány rozhodly, že 400 milionů Liberec přeci jen vrátit musí. A to v nejbližších dnech. Podle vyjádření radnice je taková pokuta pro město dost možná likvidační a zástupci vedení města se ji budou snažit snížit.

Liberec trápí obrovský dluh zhruba dvě miliardy korun, které zde zůstaly po téměř dvou desítkách let vlád, kde dominovala ODS.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;