MS v lyžování 2009, Liberec

Ostudné mistrovství světa v lyžování, které v Liberci proběhlo na počátku roku 2009, má svoji očekávatelnou dohru. Městský soud v Praze nyní rozhodl o úpadku sdružení a zároveň prohlásil konkurz.

O zahájení insolvenčního řízení požádal likvidátor sdružení už v listopadu 2010. Sdružení podle něj dluží stovce firem a organizací téměř 112 milionů korun a není schopno své závazky uhradit.

Věřitelé, kteří zatím své pohledávky v insolvenčním řízení nepřihlásili, na to mají 30 dní. Největším věřitelem je liberecký dopravní podnik, kterému pořadatelé nezaplatili 20,85 milionu korun za zajištění bezplatné městské dopravy v době lyžařského mistrovství. Přes devět milionů dluží sdružení společnosti Vyšehrad 2000, bezmála devět milionů nezaplatilo Technické univerzitě v Liberci za ubytování a služby vysokoškolských kolejí amenzy. Dalších 108,5 milionu korun dluží sdružení státu, kvůli porušení pravidel musí vrátit dotace a zaplatit penále. Organizačnímu výboru zbyl pouze movitý majetek za 4,3milionu korun a necelých čtyřicet tisíc korun na účtu.

Hlavou organizačního výboru byla olympionička Kateřina Neumannová, členem byl i pozdější PR poradce bývalého libereckého primátora za ODS a dnešní pracovník média Týden v libereckém kraji (TVLK) , které patří firmě Syner, Zdeněk Soudný.

Kvůli mistrovství světa i přípravám na něj již padla obvinění na liberecké politiky i žaloby na zástupce firem (Syner), které měly realizovat či dozorovat (Investing CZ) veřejné zakázky. Přípravu veřejných zakázek na mistrovství potrestal i Úřad na ochranu hospodářské soutěže, když udělil městu Liberec milionové pokuty. Obrovské předražení zakázek, jehož se měly dopustit dodavatelé staveb kritizoval i Nejvyšší kontrolní úřad.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;