Jiří Kittner, Jiří Veselka

V pátek 9.září byl do funkce ekonomického ředitele Krajské nemocnice Liberec (KNL) jmenován bývalý primátor za ODS, Jiří Kittner.

Kittner se do funkce dostal bez výběrového řízení, vybral si jej nový ředitel nemocnice, předseda Unie pro sport a zdraví, Jiří Veselka, který se stal ředitelem před několika dny. Veselka pro změnu v minulosti dělal náměstka Jiřího Kittnera na liberecké radnici.

Kittner je podle Veselky nejlepší

Podle Veselky není „nikoho přijatelnějšího“. Kittner je podle svého bývalého náměstka lidsky i profesionálně přijatelný. Výběrové řízení na post ekonomického ředitele sice bylo původně vypsáno, ale později bylo zrušeno. A ředitel Veselka si následně vybral svého někdejší nadřízeného – Jiřího Kittnera. Ten se stal rovnou i členem s představenstva. Sám Veselka předtím pracoval na jiném lukrativním postu – dělal ředitele libereckého dopravního podniku.

Podle samotného Kittnerova vyjádření v Libereckém deníku on sám věděl, že jej Veselka chce na klíčový post hlavního ekonoma co nejdříve. Nepřímo to tak může potvrzovat hlasy, které se objevily ihned po jmenování Jiřího Veselky za předsedu představenstva a hlavně následně generálním ředitelem. Totiž, že je vše dopředu dávno dohodnuté.

Obsazení postu ekonomického ředitele není jedinou personální změnou v největší krajské nemocnici. Valná hromada na dnešním jednání přijala také rezignaci tří členů dozorčí rady - z níž odchází liberecký hejtman Stanislav Eichler, europoslanec Robert Dušek a také krajský radní pro zdravotnictví Pavel Novák (všichni z ČSSD). V dozorčí radě je nahradili spolustraníci z ČSSD - krajský radní pro ekonomiku Zdeněk Bursa, náměstek hejtmana pro dopravu Martin Sepp a ředitel krajské záchranné služby Stanislav Mackovík.

Pro mnohé může jmenování Kittnera a jeho dlouhodobého spojence Veselky do krajské nemocnice ovládané ČSSD jediné – potvrzení dohody mezi libereckou, formálně opoziční, ODS a ČSSD a jejími spojenci Liberec občanům a části strany Jiřího Veselky – USZ. Již dnes se objevují články ptající se po skutečném významu jmenování Jiřího Kittnera a Jiřího Veselky do klíčové krajské organizace, zvláště, když po jejich (zejména Kittnerově) téměř dvanáctiletém politickém působení ve městě zůstala prázdná městská kasa, dvoumiliardový dluh a smlouvy zatěžující město ve prospěch několika málo firem, například i firmy Syner, kde Kittner působil rovněž jako ekonomický ředitel. Situaci kolem nemocnice budeme sledovat.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;