Radim Zika

Liberecký přední představitel ODS a chráněnec prezidentského kandidáta Přemysla Sobotky Radim Zika musel odejít z čela Pozemkového fondu a nakonec i z kandidátky do krajských voleb 2012. Dohnaly ho k tomu jeho vlastní skandály.

V roce 2008, po prohraných krajských volbách, byl Zika jmenován tehdejší ministrem Petrem Gandalovičem (ODS) do funkce ředitele Pozemkového fondu, aniž by měl odpovídající zkušenosti i vzdělání.

Zde si vydobyl jméno muže, který z důležitého státního úřadu umí udělat místo na zaměstnávání stranických kolegů, kamarádů i jejich milenek. Jeho jméno je rovněž spojováno s podezřelými obchody s pozemky.

Ukázalo se, že Radim Zika dokáže za peníze svých spoluobčanů zaměstnávat své kamarády, spolustraníky a koaliční partnery. Výhodné smlouvy zde získali jeho straničtí kolegové, stejně jako zástupci koaličních stran. Uplatnění našel i pro mladičkou milenku svého hokejového kamaráda, od kterého si zase pro fond nevýhodně pronajímal nemovitosti.

Zika rovněž rád zásoboval své zaměstnance podivnými školeními, na nichž vydělávali jeho kamarádi. Zika stál rovněž u sjednání řady ještě podivnějších obchodů, na nichž bohatly narychlo založené firmy a tratil stát. O některé se již zajímá policie.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;