Radim Zika

Liberecký přední představitel ODS a chráněnec prezidentského kandidáta Přemysla Sobotky Radim Zika musel odejít z čela Pozemkového fondu a nakonec i z kandidátky do krajských voleb 2012. Dohnaly ho k tomu jeho vlastní skandály.

V roce 2008, po prohraných krajských volbách, byl Zika jmenován tehdejší ministrem Petrem Gandalovičem (ODS) do funkce ředitele Pozemkového fondu, aniž by měl odpovídající zkušenosti i vzdělání.

Přidat komentář (0 Komentářů)

Už je to trošku obehraná písnička, která pořád ale ne a ne skončit. Chráněnec a politický dorost místopředsedy Senátu ČR Přemysla Sobotky (ODS), šéf Pozemkového fondu Radim Zika, musí čelit dalšímu podezření, že chtěl nevýhodným obchodem připravit stát o obrovské částky. Zika chystal dohodu s potomky velkostatkářů, kteří v rámci restitucí požadují po státu parcely v hodnotě 84 milionů korun. Pozemkový fond pod vedením předsedy Oblastní rady ODS pro Liberec Ziky ale není nijak skromný - restituenti mají náhradou získat pozemky v hodnotě přesahující jednu miliardu korun.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Radim Zika

Radim Zika, který musel odejít z čela Pozemkového fondu, když ho dostihli skandály s podezřelými prodeji pozemků a podivnou personální politikou, má zase co vysvětlovat. Nejenže zaměstnával milenku svého kamaráda, hokejového trenéra Aloise Hadamczika i s její maminkou, ale dokázal být štědrý i k zástupcům liberecké vládní koalice, která se opírá o podporu jeho ODS. Někdo dostal méně, někdo více, ale až na miniaturní klub USZ si každý přišel přece jen na své.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Radim Zika

Radim Zika, někdejší kandidát na hejtmana Libereckého kraje za ODS, musel rezignovat na svou funkci. Ač se v oficiálním prohlášení píše, že je to z důvodu, aby umožnil svému nástupci seznámit se zanikajícím úřadem Pozemkového fondu, je patrné, že za jeho rezignací stojí řada skandálů, které na Pozemkovém fondu způsobil on nebo lidé, které s sebou přivedl.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Policie ČR

Policie se v posledních dnech začala zabývat dvěma případy, které souvisí s libereckou politickou scénou. Jedním z nich je směna nemovitostí, kterou na Pozemkovém fondu realizoval Radim Zika (ODS) a ve které narychlo založená podivná firma získala lukrativní pozemky v Bedřichově, druhým pak případ vysokých odměn v liberecké nemocnici, které pobírali politici z ČSSD a Liberce občanům.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Radim Zika

Uběhlo sotva pár dní, když se provalilo, že někdejší neúspěšný kandidát na hejtmana a vysoký funkcionář liberecké ODS Radim Zika nechává proplácet dvaadvacetiletou milenku Lucii Placzkovou svého kamaráda, hokejového trenéra Aloise Hadamczika (59 - oba na obrázku zde).

Lucie Placzkovou, hostesku a čerstvou majitelku e-shopu se sportovním vybavením, zaměstnal na Pozemkovém úřadě jako ekonomickou poradkyni. Stálo to 270 tisíc korun. 

Přidat komentář (0 Komentářů)
Placzková, Hadamczik

Ne, opravdu to není opakovaný vtip. To jen všem občanům Radim Zika, šéf důležitého úřadu – Pozemkového fondu ČR, opět dokazuje, jak se to má s tím šetřením, které tak drasticky posazuje pravicová vláda, která Ziku na postu drží.

22-ti letá přítelkyně Zikova kamaráda a trenéra českého národního hokejového týmu Aloise Hadamczika má s fondem smlouvu na více jak čtvrt milionu. Za co? To ví asi jen ona a Zika. Ten to ovšem opět nechce říci.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Jiří Kittner a Radim Zika

Ještě se nezavřely vody nad všemi aférami, které v posledních měsících propukly kolem funkcionáře liberecké ODS a šéfa Pozemkového fondu Radima Ziky a je tu další, která ukazuje na neuvěřitelné machinace s pozemky, ke kterým na tomto úřadě dochází. Pozemkový fond, prostřednictvím Radima Ziky, směnil narychlo vzniklé firmě nepříliš cenné pozemky za lukrativní parcely na Bedřichově. K věci mlčela i dozorčí rada fondu, kde ovšem sedí koaliční partneři z vlády. A možný čistý zisk pro spekulanty? Až 90 milionů korun.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Michal Frydrich

V pátek 11.listopadu ohlásil odchod ze své funkce vedoucí sekce poradenství Pozemkového fondu ČR, Michal Frydrych. Důvodem byly informace o podezřelých nákupech pozemků členy jeho rodiny i o směnách, které se objevily v médiích.

Michal Frydrych ovšem neopouští Pozemkový fond poprvé. V nedávné minulosti musel odejít kvůli jiné kauze i ze svého původního místa v Pozemkovém fondu v Liberci. 

Přidat komentář (0 Komentářů)
Radim Zika

Začátkem března potvrdila vláda České republiky pro Liberečany trošku drsný vtip a jmenovala ředitelem Pozemkového fondu Radima Ziku.

Tento bývalý radní Libereckého kraje a neúspěšný kandidát na hejtmana od letošního ledna vedl fond jako jeho pověřený ředitel, přičemž celý loňský rok byl předsedou výkonného výboru fondu. Pozemkový fond má často větší přímý vliv na státní majetek, než některá ministerstva.

Přidat komentář (0 Komentářů)


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;