Případ tunelování městského majetku skrze obecní akciovou společnost Sportovní areál Ještěd (SAJ) se vrací před liberecký soud. první stání proběhlo koncem minulého týdne. Vrchní soud v Praze vrátil k novému projednání jednu z největších korupčních kauz, ve které loni padl osvobozující rozsudek. Liberec a jeho akciová společnost měly kvůli aktivitám tehdejších politiků z ODS přijít o 23 milionů korun, zejména kvůli nevýhodným a účelovým směnám. Celou kauzu otevřelo občanské sdružení Čmelák podáním trestního oznámení.
Přidat komentář (0 Komentářů)
Jiří Kittner

Někdejší kontroverzní liberecký primátor Liberce za ODS Jiří Kittner, dostal od státu odškodné 203 tisíc korun. Uspěl tak se svou žalobou za obžalobu ve věci tunelování městského majetku skrze městskou akciovku Sportovní areál Ještěd (SAJ), ve které byl souzen. Posléze byl ale osvobozen, ač prokazatelně věděl, že v SAJ jeho kolegové ze ODS konají podezřelé věci.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Krenk-Zeronik-Kittner

Případ tunelování městského majetku skrze obecní akciovou společnost Sportovní areál Ještěd (SAJ) se vrací před liberecký soud. Vrchní soud v Praze vrátil k novému projednání jednu z největších korupčních kauz, ve které loni padl osvobozující rozsudek. Liberec a jeho akciová společnost měly kvůli aktivitám tehdejších politiků z ODS přijít o 23 milionů korun, zejména kvůli nevýhodným a účelovým směnám. Celou kauzu otevřelo občanské sdružení Čmelák podáním trestního oznámení.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Jiří Kittner

Kauza s machinacemi s četnými nemovitostmi v městské akciové společnosti Sportovní areál Ještěd (SAJ), které za podezřelých okolností končily u firem svázaných s politiky z liberecké ODS, má další pokračování. Někdejší primátor Jiří Kittner (ODS) je definitivně osvobozen. Jak se předpokládalo, státní zástupce se v jeho případě neodvolal. Odvolal se naopak u jeho někdejšího náměstka a spolustraníka Pavla Krenka a zastupitele Jiřího Zeronika (oba ODS).

Přidat komentář (0 Komentářů)
Kittner-Krenk-Zeronik

Dnes rozhodl krajský soud v Liberci v čele s Petrem Neumannem o tom, že bývalý primátor Liberce Jiří Kittner, jeho náměstek Pavel Krenk a zastupitel Jiří Zeronik (toho času všichni z ODS) jsou zproštěni obžaloby.

Státní zástupce se na místě odvolal. Rozhodnutí soudu je třeba respektovat, byť některá jeho zdůvodnění jsou minimálně diskutabilní.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Kittner-Krenk-Zeronik

Původně to mělo být tak, že již zítra všichni uslyší vynesení rozsudků nad bývalým primátorem Liberce Jiřím Kittnerem, jeho náměstkem Pavlem Krenkem a zastupitelem Jiřím Zeronikem , kterým hrozí vysoké tresty za nevýhodné vyvádění majetku města skrze jeho stoprocentně vlastněnou akciovku Sportovní areál Ještěd (SAJ). Nestalo, a tak si obžalovaní i veřejnost budou muset počkat až do června.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Kittner-Krenk-Zeronik-soud-Ještěd

V úterý a ve středu probíhalo další stání u libereckého soudu, kde se někdejší nedotknutelní vládci liberecké radnice z řad zdejší ODS zpovídají z mnoha milionového tunelování městského majetku skrze akciovou společnost Sportovní areál Ještěd (SAJ). Ani tento týden rozsudek ještě nepadl, ale i tak u soudu padlo několik závažných i zábavných momentů, o které se by liberečtí čtenáři neměli přijít.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Jiří Kittner - soud- SAJ-korupce

V druhé půli minulého týdne začal dlouho očekávaný proces s bývalými vlivnými politiky Liberce, který ale nepřinesl nic neočekávaného. U soudní stolice se zpovídali někdejší primátor Jiří Kittner, jeho náměstek Pavel Krenk i další spolustraník Jiří Zeronik (všichni z ODS) a byla zde slyšet ta samá písnička, kterou jsme zvyklí slýchat přes dvacet let. Nic se nestalo, žádná škoda nevznikla, všechno to jsou náhody, nikdo se neobohatil, je to celé vykonstruované… jen miliony za pozemky skončily, kde měly.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Jiří Kittner

Na konci minulého týdne oznámil státní zástupce, že se rozhodl obžalovat a povolat před soud bývalého dlouholetého primátora Liberce Jiřího Kittnera (ODS) a jeho dva tehdejší spolustraníky, tehdejšího náměstka Pavla Krenka a zastupitele Jiřího Zeronika. Jedná se o závažnou věc – podvodné vyvádění mnohamilionového městského majetku. Jelikož celá kauza začala na základě našeho trestního oznámení, zaslouží si krátkou rekapitulaci a komentář.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Jiří Kittner

Státní zástupce se rozhodl obžalovat bývalého primátora Liberce Jiřího Kittnera (ODS), jeho tehdejšího náměstka Pavla Krenka a někdejšího zastupitele za ODS Jiřího Zeronika. Kittnerovi  by mělo hrozit za porušení povinností při správě svěřeného majetku 8 let. Krenk  a Zeronik,  kteří se navíc budou zpovídat i z podvodu, mohou dostat až 12 let za mřížemi. Základem policejního obvinění a dnešní žaloby je trestní oznámení, které naše sdružení podalo již v roce 2009.

Přidat komentář (0 Komentářů)


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;