Liberecké babí léto bude ve znamení zrevitalizovaných parků a dětských hřišť. Práce na úpravách parkových ploch v ulicích Prokopa Holého, na Sukově náměstí a v Lapidáriu v Budyšínské ulici začínají již nyní, na jaře.

Přestárlé porosty v parku Prokopa Holého nahradí nové stromy a keře. Vysazeno tu bude 11 nových stromů a více jak 700 keřů. Cesty budou opraveny a pro děti vznikne nové multifunkční hřiště.

Občané se mohou těšit na nový mobiliář, lavičky a odpadkové koše. I v parku na Sukově náměstí budou přestárlé keřové skupiny nahrazeny novými. Přibude zde 20 nových listnatých stromů a 3 stromy jehličnaté. Dále pracovníci vysází zhruba 1 200 keřů, 1 680 trvalek a 2 050 cibulovin.

Město opraví cesty, stabilizuje svah a zrekonstruuje malé multifunkční hřiště. Regenerace těchto parků přijde Město Liberec na 9 152 502 korun. Většina nákladů, přesněji 92,5 % z celkové částky, bude hrazena z dotace.

Rekonstrukce parkové plochy Lapidária v Budyšínské ulici

V plánované Zahradě vzpomínek, tedy v Lapidáriu na Budyšínské ulici, nahradí poškozené staré dřeviny okrasné jabloně a hrušně, vysazeny budou kvetoucí keře a přes tisíc trvalek, které budou lemovat řeku vzpomínek. Regenerace plochy bude stát 5 133 000 korun a město ji zaplatí z vlastního rozpočtu.

Kácení dřevin bude probíhat do konce března, vlastní stavební práce pak budou zahájeny v dubnu a květnu. Parky se veřejnosti představí v celé své kráse na podzim letošního roku.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;