Lata Brandis ladies club

Velice zajímavou reportáž přinesl včerejší zpravodajský pořad 168 hodin. Týkal se jednoho "dámského klubu" s exotickým jménem Lata Brandis ladies club.

Spolek, který sdružuje vlivné ženy české politiky a státní moci - například partnerku Mirka Topolánka a místopředsedkyni Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Lucii Talmanovou, nejvyšší státní zástupkyni Renátu Veseckou, známou nejen z aféry Jiřího Čunka nebo manželku místopředsedy ODS a ex-hejtmana Středočeského kraje Petra Bendla.

Klub získává štědré dary od soukromých firem, ale i od společností, které mají vysoký státní podíl, dámám tedy přispívají i všichni občané. A na co vlastně?

Poslání klubu je, podle jeho vlastních webových stránek, "projekt, který si klade za cíl vytvořit mezinárodní prvotřídní dámský klub určený pro setkávání, volný čas, společné zájmy, výjimečné společenské zážitky a v neposlední řadě také pomoc potřebným." Kolik "dámy" získávají ať od státu nebo například od firem provozujících hazard (kterým tolik pomohla vláda Mirka Topolánka včele s ministrem financí Kalouskem) a kolik z těchto milionů jde skutečně na účely, kterými se tento dámský spolek chlubí, napoví právě reportáž České televize.

A proč na tuto reportáž vlastně upozorňujeme? Liberce se dotýká, protože například dokresluje i okolnosti loňského lyžařského mistrovství, po kterém zbyla jen pachuť, ostuda a dluhy. Stejně tak je zajímavé, jak například dámy "pomohly" zdejší nadaci Euronisa.

Ale dost řečí a pevné nervy při sledování reportáže ze života české smetánky, vždyť jim to platíme každý a každá. Reportáž Zuzany Tvarůžkové z 14.2.2010 najdete zde

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;