Korupce

Ačkoliv se současná vláda ráda zaklíná svou západní a proamerickou orientací, je podivné, že si zrovna ze Spojených států nevybírá ty dobré příklady a spíš to vypadá jako by kopírovala tamní gangsterskou tradici.

Pusťte si video z více jak dva roky staré konference, která se konala na americké ambasádě v Praze a kde s hovořilo o účinných nástrojích sloužících k potírání korupce a klientelismu.

V Liberci, kde vedení města (natožpak opozičně smluvní partnery) nezajímají (nebo nesmí zajímat?) neuvěřitelné smlouvy, které ve prospěch zdejších velkých firem svazují městskou kasu nebo opravdoví vlastníci podivných firem, kteří ze společného usilovně žádají desítky a stovky milionů, se podobných skutečných zbraní v tomto nerovném boji asi jen tak nedočkáme.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;