Nechceme Synerov na VŠ

V těchto dnech probíhá po celé zemi Týden neklidu. V jeho rámci studenti českých a moravských vysokých škol protestují proti neoliberálním návrhům reforem českého vysokého školství, které přicházejí od současného ministra resortu Josefa Dobeše (Věci veřejné). Studentům i celé akademické obci nejde jen o zavádění školného či dalších poplatků spojených se studiem. Hrozí se a varují zejména před pronikáním vlivu soukromé komerční sféry do akademického prostředí.

Včera proběhla v Praze desetitisícová demonstrace proti chystaným reformám a na ní se objevila hesla, která poukazují na politickou realitu v Liberci a berou si ji jako špatný a děsivý příklad. Hlavní projevy ze včerejší demonstrace zazněly před Filosofickou fakultou Univerzity Karlovy na Palachově náměstí v Praze.

Mezi studenty se objevily i tyto transparenty (po kliknutí se obrázek zvětší). Liberečákům je zbytečné vysvětlovat souvislosti. Ostatně je vidět, jak se už (nechvalná) sláva města na Severu šíří celou zemí ...

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;