Korupce

„Korupce v Liberci – skutečnost nebo chiméra?“. Tak jsme nazvali literární soutěž pro liberecké středoškoláky a vysokoškoláky. Chtěli jsme se od mladé nastupující generace dozvědět, co si myslí o korupci v Liberci, jestli podle jejich názoru úplatky, klientelismus a provázanost v našem městě vládnou či nikoli. Literární soutěž byla součástí projektu V srdci regionální korupce, který je spolufinancován programem Evropské unie TRANSITION FACILITY. Bohužel se ale nesetkala s takovým zájmem, jaký jsme čekali.

Soutěž jsme vyhlásili na začátku roku 2006. Všem středním školám v Liberci jsme poslali nejen letáček s podmínkami soutěže, ale i průvodní dopis, v němž jsme učitelky a učitele prosili o to, aby své studenty o akci informovali, případně je motivovali. Plánovali jsme, že nejlepší literární práce odměníme malou finanční částkou. Za první místo čekalo autora 2.000 korun. Vyhlášení výsledků mělo proběhnout v Krajské vědecké knihovně 27. dubna během besedy, pojmenované stejně jako soutěž. Na besedu jsme chtěli pozvat také zástupce liberecké radnice a předat jim ty nejzajímavější náměty a postřehy.

Už zhruba v polovině dubna nám ale začalo být čím dál jasnější, že celá akce nevyjde tak, jak jsme si představovali. Literárních prací nám přišlo jenom pár, a to nestačilo. Nezbylo nám než besedu v knihovně zrušit a soutěž posunout na začátek příštího školního roku, na dobu, která se nám zdá pro studenty příznivější. Současně jsme se rozhodli, že soutěž rozšíříme, že se jí bude moci zúčastnit vedle mladé generace kdokoli, tedy celá veřejnost. Besedu v Krajské vědecké knihovně jsme posunuli na 11. října od 17 hodin.

Příspěvky na téma Korupce v Liberci – skutečnost nebo chiméra? můžete posílat už nyní, nejpozději však do 1. října na adresu Společnost přátel přírody, Olbrachtova 37, 460 15 Liberec 15, anebo e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Práce musí obsahovat takzvanou návratku, tedy jméno a adresu autora, včetně telefonického spojení. Žánr můžete zvolit libovolný, rozsah by neměl být větší než jedna strana formátu A4.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;