První (vynecháme-li ustavující) zasedání nového libereckého zastupitelstva je tady. Zastupitele nečeká dlouhý program, ale budou se muset rozhodnout, zda podpoří vznik dalšího parkoviště poblíž muzea, prodají pozemky firmě pravomocně odsouzeného, bývalého politika nebo zda schválí pomoc chudým domácnostem v Liberci.

Bod č. 9: parkoviště u sídliště Masarykova

Pražská firma Real 3, spojená s lidmi z prostředí Syner Group a sídlící skrze anonymní schránku v kyperské Nicosii, má zájem odkoupit pozemky u nedávno postaveného sídliště Masarykova, vedle bývalé diskotéky Ďábelská huť. Na místě má vzniknout další parkoviště. Pracovní skupina na městě byla proti, stejně jako Kancelář architektury města (KAM). Přesto je navrženo pozemky prodat za 1,7 milionu Kč. Více zde

Bod č. 13: pozemky u Doctriny pro odsouzeného zastupitele

Soukromá škola Doctrina na libereckém Perštýně by ráda rozšířila své pozemky. Město je pro. Ve hře jsou dvě varianty: Cena za 4 miliony a cena za 3,7 milionu. Pozemky historicky na školu navazují a ta je využívá.

Problém může být, že spolumajitelem Doctriny je bývalý zastupitel za ODS Jiří Zeronik, který je odsouzený v případě tunelování Sportovního areálu Ještěd a dokonce pravomocně odsouzený v případě zneužívání dotací, kdy se sám přiznal, že ve shodě s Metrostavem zmanipuloval výběrové řízení na rekonstrukci kostela sv. Máří Magdalény. Zeronikova aktivita s dotacemi se ale netýkala jen kostela v Jungmannově ulici. Státní zástupce mu kladl za vinu, že podobným způsobem chtěl nakládat i s pozemky Doctriny, které jsou v těsném sousedství těch, které chce nyní škola získat. Více zde

 

Bod č. 34: Balíček proti drahotě z dílny Liberce otevřeného lidem (LOL)

Opoziční strana LOL připravila ke schválení vlastní bod. Balíček proti drahotě, který má pomoci zejména těm Liberečanům, na které doléhá současná prohlubující se inflace, energetická a celková ekonomická krize.

Všechna opatření jsou, dle opozičního hnutí LOL, snadno a rychle proveditelná a zacílená zejména na občany města, kteří mají nebo budou mít nárok na příspěvek na bydlení. Konkrétně jde o odpuštění jízdného MHD pro děti z rodin pobírajících příspěvek na bydlení či přídavek na dítě, odpuštění platby školních obědů těmto dětem a poskytnutí poradenství rodinám s vyřizováním příspěvku na bydlení a s vysokými cenami energií. Opatřením pro širší skupinu obyvatel města je zavedení možnosti získat výhodnou roční jízdenku MHD i pro cestující, kteří nejsou schopni jednorázově vynaložit celou částku ceny jízdenky. Více zde

Přímý přenos můžete sledovat dnes od 15 hodin zde

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;