Budova bývalého Skloexportu se opět neprodala. Stát se ve středu pokoušel objekt prodat prostřednictvím dražby za 79 milionů, ale nikdo jej nakonec nevydražil. Město Liberec a Liberecký kraj, jejichž staronová politická vedení slibovala voličům, že se o Skloexport postarají, se do dražby ani nepřihlásily.

Před volbami, jak upozornil Náš Liberec, to bylo například výsostné téma v Liberci zvítězivších STAN/SLK. O využití Skloexportu mluvil hejtman Libereckého kraje Martin Půta (STAN/SLK), jeho stranická kolegyně a městská i krajská zastupitelka Anna Provazníková měla Skloexport jako svou volební prioritu. Starostové z kraje i z města mluvili před volbami o tom, že by ve Skloexportu mohly vzniknout byty, které by se využily pro válečné uprchlíky a posléze i pro liberecké rodiny. Před loňskými parlamentními volbami zase předkládal vizi, aby ve Skloexportu byla část úřadů státní správy, dnes již bývalý poslanec vládních Starostů Jan Farský.

O budovu nicméně neprojevila zájem žádná státní instituce, úřad proto hledal nového majitele prostřednictvím transparentní elektronické aukce. Začala v úterý v 10:00, za budovu chtěl stát nejméně 79.070.900 korun. Nikdo ale nepřihodil, aukce tak byla ukončena ve středu s tím, že Skloexport zůstává dál v majetku státu.

"Do elektronické aukce se přihlásil a ve stanoveném termínu požadovanou kauci osm milionů korun složil jeden zájemce, nicméně žádný příhoz v průběhu aukce nepadl. Úřad proto nyní učiní další kroky, aby této výjimečné nemovitosti nalezl co nejdříve nového vlastníka. Co nejdříve tak vyhlásí další kolo elektronické aukce na webových stránkách www.nabidkamajetku.cz. Cílem je pro tuto výjimečnou nemovitost najít co nejdříve definitivního vlastníka, který pro ni nalezne smysluplné využití a vdechne jí nový život," uvedla v tiskové zprávě mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Michaela Tesařová.

Stát má budovu ve vlastnictví od roku 2001 a zhruba 15 let se mu ji nedaří prodat. Využití Skloexportu, výrazné prvorepublikové budovy u libereckého nádraží, tak jako téma rezonuje u politiků zejména, ale také jenom, před volbami.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;