Staronový starosta Frýdlantu v Čechách Dan Ramzer z ODS dodržel svůj slib voličům a rezignoval na post náměstka hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti, aby se mohl stát starostou svého města. Podobný přístup k výkonu veřejných funkcí ale není v Libereckém kraji vždy obvyklý.

„Dnes po zasedání Rady Libereckého kraje jsem hejtmanovi Martinu Půtovi předal svou rezignaci na post náměstka hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti, a to ke 30. listopadu. Chtěl bych poděkovat všem svým kolegům a spolupracovníkům, se kterými jsem v uplynulých dvou letech sdílel společný zájem o Liberecký kraj,“ uvedl na svém profilu Dan Ramzer.

Ramzer byl v minulosti dlouholetým starostou Frýdlantu, od roku 2007, kdy nahradil svého předchůdce, byl zvolen starostou města již popáté. Ramzer se funkce starosty vzdal naopak v roce 2020, když byl zvolen náměstkem hejtmana. Dnes se do své funkce ve Frýdlantu vrací.

Ramzerovým nástupcem ve funkci krajského náměstka se stane jeho stranický kolega Jiří Čeřovský, který mezi lety 2019 až 2022 zastával post primátora Jablonce nad Nisou.

„Rozhodnutí náměstka Dana Ramzera jsem vzal na vědomí. Děkuji mu za dosavadní spolupráci a zodpovědné plnění úkolů v resortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti. Náměstek Ramzer byl zvolen starostou Frýdlantu ve středu 19. října po letošních komunálních volbách. Občanská demokratická strana navrhla svého nominanta Jiřího Čeřovského. Podle platné koaliční smlouvy mezi Starosty pro Liberecký kraj, Občanskou demokratickou stranou a Českou pirátskou stranou byla nominace Jiřího Čeřovského projednána a koaliční partneři k ní nemají žádné připomínky,“ uvedl k výměně postů hejtman Martin Půta ze STAN/SLK.

Politici často mluví o škodlivosti kumulací funkcí, ale ne vždy ji sami dodržují. Svého postu starosty obce Prysk se v roce 2019 vzdal například hejtmanův náměstek pro dopravu Jan Sviták (STAN/SLK), ale jak upozornil Náš Liberec, jeho kolega a liberecký senátor Michael Canov naopak hromadí všechny funkce, na které dosáhne, a to včetně patřičných odměn za ně. Canov je nejen senátorem za Liberec a krajským zastupitelem, ale letos byl opět zvolen i starostou Chrastavy.

 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;