Liberec se po dlouhé době zařadil mezi města, která podporují své památkové zóny. Od letošního roku mohou vlastníci památkově chráněných objektů (tedy i těch, které se "jen" nalézají v památkových zónách či rezervacích) zažádat o podporu města.

Město zveřejnilo Výzvu pro předkládání projektových žádostí o finanční podporu z prostředků Programu regenerace městských památkových rezervací (MPR) a městských památkových zón (MPZ) pro rok 2023, poskytovaných Ministerstvem kultury ČR.

Pokud jako vlastníci kulturní památky nacházející se na území MPZ Liberec máte zájem o získání příspěvku z tohoto dotačního programu Ministerstva kultury ČR, zašlete vyplněnou žádost o zařazení do Programu regenerace na rok 2023 nejpozději do 3. 11. 2022 prostřednictvím podatelny nebo poštou na adresu Magistrát města Liberce, nám. Dr. E. Beneše 1, 460 59 Liberec, odbor strategického rozvoje a dotací.

Podobný fond měl byl zřízen již v roce 2016 na podnět Změny pro Liberec, nicméně kvůli dohodě tehdejší vládní strany ANO pod primátorem Tiborem Batthyánym a bývalým lídrem opozice Jaroslavem Zámečníkem (STAN/SLK) k tomu nedošlo. Pokus se opakoval ještě v roce 2018, ale i tehdy byla většina politické reprezentace proti. "Otevíráme tím trošku Pandořinu skříňku, protože se chystáme podporovat opravy libovolného domu, libovolného soukromníka. Navržená kritéria jsou zavádějící a jen otevírají prostor pro korupci a neprůhledné přidělování dotací,“ uvedl v roce 2018 zastupitel Michal Hron ze Starostů.

Po uchopení moci Starosty na podzim 2018 a zejména po zřízení Kanceláře architektury města se situace změnila a vedení města odsouhlasilo, že Liberec bude dávat příspěvek (jedná se o 100 tisíc korun) vlastníkům památkově chráněných objektů, aby ti tak mohli citlivěji rekonstruovat své nemovitosti.

O zařazení do Programu regenerace na rok 2023 je třeba požádat nejpozději do 3. 11. 2022.


Kontaktní osoba:

Ing. Jana Cimbálová
telefon: 485 243 576
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Žádost o zařazení do Programu regenerace a další dokumenty související s tímto dotačním titulem naleznete zde.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;