Pragmatismus zvítězil. V Liberci se před pár minutami dohodla koalice STAN/Starostů pro LK a ANO. Bude mít 23 hlasů z 39. Primátorem zůstane Jaroslav Zámečník ze Starostů. Otazníky se vznáší nad dalšími posty i fungováním KAM.

Obě strany právě podepsali Dohodu o přípravě smlouvy. Stojí v ní, že STAN/Starostové pro LK, TOP 09 a KDU ČSL a hnutí ANO 2011 se dohodly "na společném postupu vedoucím k uzavření koaliční smlouvy mezi těmito subjekty pro spolupráci ve volebním období 2022-2026..."

Smlouva je mezi vítěznými velkými stranami, kde STAN/Starostové pro LK má 12 hlasů a ANO 2011 11 hlasů. Zatím nepočítají s dalšími koaličními partnery. V prohlášení se pak píše, "že pokud budou oba subjekty případně hledat koaliční partnery, zavazují se tak činit pouze společně."

Pod prohlášením jsou podepsáni za STAN/Starosty pro LK zastupitelé Jaroslav Zámečník, Ivan Langr, Jakub Vytiska. Za ANO 2011 pak Šárka Prachařová, Marek Vávra a úředník/zastupitel Adam Lenert.

Primátorem zůstane Jaroslav Zámečník a svůj post má zřejmě jistý i Ivan Langr. Otazníky se ale vznáší nad dalším fungováním Kanceláře architektury města, které vede hlavní architekt Jiří Janďourek, který je ale zároveň aktivním politikem Starostů. Problém s ním má ANO. Zdroj z užšího kruhu zastupitelů ANO pod slibem anonymity pro Náš Liberec již před několika dny uvedl: "KAM zůstane, ale bez Janďourka."

V opozici se tak ocitnou čtyři subjekty. LOL se šesti zastupiteli. ODS, o které se ale nejvíc uvažuje jako o dalším potenciálním koaličním partnerovi, se čtyřmi hlasy. SPD rovněž se čtyřmi hlasy a Piráti se dvěma hlasy.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;