Sídliště Broumovská je takovým otloukánkem, co se starosti o veřejný prostor týče. Dlouhé roky sem město nic neinvestovalo, na rozdíl například od nedaleké Rochlice. Dnes před místní základní školou a bývalým obchodním domem Kovrov vyrostlo nové náměstíčko. 

"Už se to vyklubalo - malé náměstíčko na Broumovské. Takto si představujeme, že se postupně bude upravovat veřejný prostor na našich sídlištích," prezentuje dnes práci Kanceláře architektury města její vedoucí, hlavní architekt a zároveň kandidát Starostů, Jiří Janďourek.

Sídliště Broumovská, které vyrostlo za minulého režimu zejména pro pracující z místní Textilany, se dočkalo úpravy veřejného prostoru před místní základní školou, který byl dlouhou dobu ve špatném stavu. Objevily se nové zpevněné plochy, masivní sedačky, vysazené okrasné stromy i pítko, které buse sloužit k uhašení žízně.

Samotné sídliště Broumovská je dlouho na chvostu zájmu liberecké radnice. Do sousední Rochlice například před několika lety mířil dotační program z Evropské unie, který zdejší lokalitu kvalitativně pozvedl, když se zde investovalo několik stovek milionů korun. Broumovská na svoji příležitost pořád čeká.

Součástí rekultivace náměstíčka je výsadba okrasných stromů, jejichž úprava zároveň tvoří lavičky

V okolí místní základní školy se objevil i další, masivní mobiliář

Dětem i ostatním bude zejména v letních měsících sloužit i bytelné pítko

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;