Jednatel holdingu BusLine Jakub Vyskočil se v noci na dnešek zastřelil. Médiím to potvrdil jeho otec, známý herec Ivan Vyskočil. Jakub Vyskočil měl za sebou nechat dlouhý dopis na rozloučenou. Společnost BusLine, která měla sídlo v Libereckém kraji, patří mezi nevětší, ale zároveň nejkontroverznější dopravce v České republice.

Podle bulvárního deníku extra.cz měl proti sobě Jakub Vyskočil (na obr. vlevo) obrátit zbraň, deníku to potvrdil jeho zdrcený otec Ivan (na obr. vpravo). Jakubu Vyskočilovi bylo pouze 46 let. Byl hlavním jednatelem společnosti BusLine a firem okolo ní. 

Dopravní společnost BusLine začala na nejdříve regionálním, později celorepublikovém trhu dopravců figurovat před více než deseti lety. Vyskočilova smrt přichází v době, kdy jeho společnost BusLine měla získat řadu  významných kontraktů. Zatímco do dnes jezdila zejména v Libereckém a Královehradeckém kraji (v minulosti též v Ústeckém), letos měla, na základě vítězství ve veřejných zakázkách, zajišťovat dopravu také v Pardubickém či Jihočeském kraji.

 Náš Liberec několikrát přinesl důkazy o jejím propojení se zdejšími politiky z ODS, ČSSD, KSČM a ze Starostů pro Liberecký kraj. Společnost BusLine a zejména jejího někdejšího manažera Jiřího Vařila doprovázejí četné skandály. Je například hlavním obviněným v kauze tunelování Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou. Některé kauzy kolem BusLine ale například státní zástupce zastavil. Vařil trvá ve všech případech na své nevině.

Vrcholu politického vlivu a moci dosáhla BusLine za hejtmanátu Martina Půty (Starostové pro Liberecký kraj) na Libereckém kraji. Jeho bývalý náměstek pro dopravu a spolustraník Vladimír Mastník je například mezi obviněnými v rozsáhlé korupční kauze. Náš Liberec jako první například informoval, jak Půtovi náměstci létají za peníze manažerů BusLine a Miroslava Pelty na VIP fotbalové zájezdy. Dalšího ze svých náměstků, své někdejší pravé ruky, Marka Pietera se hejtman Půta zbavil a obvinil ho, že je součástí "dopravní mafie" kolem BusLine. Ovšem až po deseti letech nadstandardně dobrých vztahů mezi krajem a BusLine.

 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;