Vypadá to na pořádně napjaté zasedání libereckého zastupitelstva. Opozice odtajnila odborný posudek, který koalice tají a který popisuje skutečný stav libereckého bazénu a podle kterého je třeba bazén ihned zavřít. Na pořadu jednání bude i buducnost budovy Uranu nebo to, nakolik má být město vstřícné vůči podnikateli, který schválně nechává v centru chátrat historické budovy.

 

Bod č. 6 – řešení stavebního stavu libereckého bazénu

Opozice z LOL a Změny přichází s třaskavým materiálem. Je jím posudek na stavební stav městského bazénu. Ten byl zpracován při přebírání bazénu od společnosti, která jej spravovala do loňského roku. A výsledek je poměrně alarmující. Podle zprávy, kterou vypracovalo ČVUT v Praze, je bazén třeba neprodleně zavřít, protože jsou ohroženy životy a zdraví obyvatel. Koalice Starostů, ODS a ANO přitom tuto zprávu před veřejností i zastupiteli tajila, a naopak se bazén dočkal nového otevření, permanentky se prodávají, jako by se nic nedělo… Více a samotnou zprávu ČVÚT naleznete zde

 

Body č. 8 a 27 – budoucnost budovy Uranu

Kolem Uranu se v poslední době vedou velké spory, a to i v rámci koalice. Zatímco ODS by ráda prosadila, aby město koupilo S tower od Syneru, Starostové chtějí rekonstruovat budovu, na kterou již proběhla architektonická soutěž i jedno podezřelé výběrové řízení, které skončilo fiaskem.

Dnes by zastupitelé měli odhlasovat možnost nového využití budovy i pro autobusové nádraží (bod č. 8 – více zde) i vypsání nového výběrového řízení (bod č. 27 – více zde). Opozice proti rekonstrukci podle vlastního vyjádření není, ale chce znát variantní řešení, protože v současné době se nabízí více prostor pro úředníky magistrátu. Zároveň ji zajímá i finanční zajištění případné rekonstrukce, například i ve vztahu k havarijnímu stavu bazénu.

 

Bod č. 15 – záměr směny pozemků s podnikatelem vlastnícím zchátralou budovu restaurace U Severů

Nevelká směna, ale vcelku zásadní, která má současnému vlastníkovi umožnit demolici budovy bývalé restaurace U Severů na ulici 5. května a následnou novou výstavbu. Jak informoval Náš Liberec, podnikatel historickou budovu nechal zchátrat, když mu její demolici znemožnili památkáři. Bývalou restauraci obsadili narkomané, kteří se stali postrachem okolí.

Vedení města však podnikatelským plánům majitele dále vychází vstříc. Svou roli jistě sehrává i skutečnost, že podnikatel je i sponzorem předsedy v Liberci vládnoucích Starostů, hejtmana Martina Půty. Více zde

 

On-line jednání můžete sledovat v přímém přenosu zde

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;