Liberecká TOP 09 by v nadcházejících, letošních komunálních volbách ráda opět kandidovala pod Starosty pro Liberecký kraj jako v roce 2018. Je to pro ni větší jistota dostat se do libereckého zastupitelstva.

V Liberci TOP 09 historicky příliš neboduje. Nemá mnoho výrazných tváří, a když v minulosti kandidovala sama, nepřineslo jí to valných úspěchů. Regionální sněm liberecké „topky“ proto rozhodl, že nejlepší cestou, jak se na libereckou radnici dostat, je přes kandidátku Starostů pro Liberecký kraj, stejně jako při minulých volbách 2018.

Regionální sněm TOP 09 Liberec proto ve středu udělil mandát vyjednávacímu týmu pro domluvení koaliční smlouvy se Starosty pro Liberecký kraj pro komunální volby v Liberci v roce 2022.

"Na základě dlouhodobě dobré spolupráce s SLK v Liberci rozhodl regionální sněm o vyjednávání a pokračování této koalice pro příští volební období. Po tříleté kvalitní spolupráci bychom rádi navázali na dobré koaliční vztahy a práci pro město i v dalších letech," říká Martin Chroust, předseda krajské organizace TOP 09 Liberec.

"Starostové mi sedí jak lidsky, tak politicky, a pokud se dohodne ještě vylepšení dosavadní spolupráce, bude to pro TOP 09 v Liberci velkým přínosem," dodává liberecký zastupitel za TOP 09 Zdeněk Chmelík.

Regionální organizace TOP 09 v Liberci si tento týden zvolila i nové liberecké vedení. Předsedou se stal Robert Korselt, dlouholetý člen strany a současný zastupitel. Právě i pro Korselta osobně je spolupráce se Starosty výhodná.

Jak informoval loni Náš Liberec jako první, Robert Korselt z TOP 09 dostal díky koalici Starostů, ANO a ODS místo jednatele nově zřízené městské společnosti BAZÉN LIBEREC. Bez výběrového řízení. Jeho odměna činí 30 tisíc korun čistého.

Na loňském listopadovém zastupitelstvu, kde byl Korselt zvolen, se přitom vedla celkem ostrá debata o tom, k čemu je nově zřízená funkce, kterou zastupitel za Starosty/TOP 09 získal, pro město přínosná a zda se nejedná pouze o politickou trafiku, která si má „topkařského“ politika zavázat.

TOP 09 se pokoušela se Starosty kandidovat i v krajských volbách v roce 2020. Po nich se ovšem ze státního rozpočtu úspěšným stranám rozdělují peníze za získané mandáty (na rozdíl od komunálních voleb). Tehdy Půtovi Starostové návrh na společnou koalici odmítli.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;