Opoziční zastupitel Jindřich Felcman (Změna pro Liberec/Zelení) navrhl na začátku dnešního jednání odvolání radního za Starosty pro Liberecký kraj Michala Hrona. Důvodem byla Hronova role ve sporu města s bytovými družstvy.

„Důvěra v politiku je velice křehká věc a tady došlo, k jejímu narušení,“ řekl Felcman k bodu, který předložil. „Michal Hron byl hlavní osobou odpovědnou za řešení krize s bytovými družstvy. Bylo zde několik právních názorů a řešení, která se ukazovala jako špatná, a po roce a půl jsme na začátku u řešení, které bylo navrhováno jako první. A stálo to přes dva miliony korun,“ dodal zastupitel za Změnu/Zelené.

Situace vyvolala v zastupitelstvu rozruch, jednotlivé zastupitelské kluby si vyžádaly přestávky, které se prodloužily na tři čtvrtě hodiny. Podporu zařadit bod na jednání vyjádřila i samotná část koalice Starostů, ANO a ODS.

„Já nechci odvolávat jednotlivého radního, byť Michal Hron byl odpovědnou osobou. Ale podpořím zařazení na program, ale protože o všem rozhodovala rada dohromady, navrhnu odvolání celé rady. Ať se ukáže síla celé koalice,“ řekl například překvapivě radní za ODS Petr Židek.

Nakonec hlasování skončilo na nepřipravenosti opozice samotné. Ačkoliv návrh na odvolání radního Hrona avizovala podpořit ODS i část ANO, na jednání se nedostavili všichni zástupci opozičních stran, a tak bod o jediný hlas nebyl zařazen na jednání.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;