Poslední letošní zasedání zastupitelů statutárního města Liberce bude mít na programu bodů více, ale dominovat mu bude hlavně jeden. A to navrhovaný rozpočet na nadcházející rok 2022.

Body č. 9 a 10 – návrh rozpočtu pro rok 2022

Na první pohled to vypadá, že na tom Liberec není tak špatně, jak se mohlo, zejména kvůli epidemii koronaviru, ještě před pár měsíci zdát. Ekonomický náměstek Zbyněk Karban například navrhuje, aby na příští rok bylo převedeno více než 300 milionů korun, které Liberec nezvládl utratit. Opozice ale již dnes anoncuje některé své otázky.

Bude ji například zajímat, proč výše zmíněných 300 milionů nebo jejich část není převedeno do rezervy nebo k umoření městského dluhu.

Debatovat se bude také ohledně arény, která je pořád pro město obrovskou zátěží. Zatím bylo zvykem, že město každý rok zaslalo do své společnosti Sportovní areál Liberec (SAL) zhruba 40 milionů, které se mu ovšem vracely zpět na splátku dluhopisu. Nyní to vypadá, že peníze v SAL zůstanou.

Ačkoliv existují výše zmíněné přebytky z minulých let, tak klesají výdaje na zeleň a veřejný prostor a ani koruna není určena pro záchranu plaveckého bazénu, který nutně potřebuje opravy. Podobně se nenašly prostředky například ani na slibovanou úpravu okolí přehrady, veseckého Tajchu nebo liberecké náplavky.

Zkrátka a dobře kolem navrhovaného rozpočtu se dá očekávat poměrně dlouhá a vypjatá debata. Více zde a zde

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;