Liberec čeká další zasedání zastupitelstva. I tento měsíc jsme připravili výběr toho nejpodstatnějšího a nejzajímavějšího, co bude na jeho programu. Na pořadu bude vztah mezi městem a krajem, další osud plaveckého bazénu nebo současný stav přípravy nového územního plánu.

 

Bod č. 12 – pozemek pro Zdravotnickou záchrannou službu Libereckého kraje

Město Liberec se má bezúplatně vzdát pozemku na libereckém letišti ve prospěch Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. Ve hře bylo více variant, například prodej pozemku za cenu stanovenou znaleckým posudkem nebo roční, víceméně symbolický nájem.

Vedení města ovšem předkládá bezúplatný převod pozemku. Není to poprvé, co se Liberec vzdává svého majetku ve prospěch kraje či jeho organizací. Nejen v opozici, ale i uvnitř koalice Starostů, ANO a ODS v poslední době sílí hlasy o nedůstojném, ale zejména nevýhodném postavení, do kterého se Liberec vůči kraji za poslední 3 roky, kdy na obou místech vládnou Starostové pro Liberecký kraj, dostal. Více zde

 

Bod č. 19 – zřízení osadního výboru Horská

V Liberci se zřizuje další osadní výbor, tentokrát kolem Horské ulice v podhůří Jizerských hor. Osadní výbory jsou významným nástrojem pro občany, jak komunikovat s magistrátem nebo politickým vedením města. Podle prohlášení místních občanů z okolí Horské ulice jsou důvodem založení osadního výboru snaha o sousedskou vzájemnost, bezpečnost komunikací i nová výstavba ve čtvrti. Více zde

 

Bod č. 20 – memorandum o spolupráci s Libereckým krajem v rámci "Vypořádání bývalé silnice I/14 v úseku Klášterní ul. – Zhořelecká ul. a dalších úseků pozemních komunikací"

Město Liberec se chystá podepsat další memorandum o spolupráci s Libereckým krajem. Tentokrát se má město podílet na rekonstrukci zmíněných ulic, které má nově spravovat Liberecký kraj (město a kraj dohromady zaplatí projektovou dokumentaci, silniční profil vybuduje kraj, chodníky, osvětlení, sadové úpravy a mobiliář pak město). Poté by měl Liberec obě ulice dostat do svého majetku a starat se o ně. Více zde

Připomeňme, že memoranda o spolupráci se s Libereckým krajem podepisují často, ne vždy ale s dobrým koncem. Fiaskem například skončilo memorandum o spolupráci ve věci nového autobusového nádraží, kde byl již hotový projekt, vysoutěžen architektonický návrh, sehnány peníze z Evropské unie. Po volbách ale současný primátor předal projekt hejtmanovi, ten jej nezvládl, dotace propadla a Liberci zbyly shnilé stavební buňky místo terminálu.

 

Bod č. 203 – informace o aktuálním stavu nového územního plánu

Současné vedení města slibuje, že nový územní plán, který Liberec připravuje od roku 2007, byl mohl být připravený v únoru 2022. Kolem územního plánu je historicky řada kontroverzí. V minulosti i dnes se například někteří občané dovolávají toho, že nebyly zohledněny jejich připomínky k tvorbě územního plánu. Více zde

 

Bod č. 206 – zpětvzetí odstoupení od smlouvy s provozovatelem Městského plaveckého bazénu na Tržním náměstí

Jeden z největších dnešních problémů Liberce. Městský plavecký bazén je, kvůli nečinnosti bývalých i současných koalic, ve velice špatném technickém stavu. Vedení města představilo řešení ve formě miliardové rekonstrukce, na kterou samozřejmě město nemá dostatek financí. Současný provozovatel nedávno odstoupil od smlouvy a reálně hrozilo, že bazén bude pro veřejnost uzavřen.

Nyní se s ním povedlo dohodnout, že současný provozovatel bude zajišťovat provoz bazénu ještě minimálně do konce roku a město do té doby najde řešení. Více zde

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;