Nevzhledné parkoviště v Pastýřské ulici, které připomíná spíše tankodrom než místo v centru stotisícového města, se modernizovat nebude. Navzdory slibům, které ještě nedávno současná koalice Starostů, ANO a ODS dávala občanům.

Na zkulturnění ostudného libereckého centra nejsou peníze. Přitom projekt Nové Pastýřské slibuje v Liberci vládnoucí koalice již od svého počátku. V roce 2019 vedení města zastavilo plánovanou podobu nového průtahu skrze dnešní Pastýřskou ulici, která počítala s protihlukovými stěnami.

„Zastavili jsme původní plánování Nové Pastýřské, je to naše koaliční priorita, přehodnotili jsme některé parametry této budoucí komunikace,“ řekl k věci již v roce 2019 primátor Jaroslav Zámečník (Starostové pro Liberecký kraj).

Podle hlavního městského architekta Jiřího Janďourka by Nová Pastýřská, a tedy i úprava parkoviště před libereckou centrálou Policie ČR, měla být přívětivější k lidem i zeleni. „Naše vize, která platí nejen pro Novou Pastýřskou a Tržní náměstí, ale pro celé centrum je jednoduchá: na prvním místě chodci, pak cyklisté, pak veřejná doprava a až na posledním místě auta,“ shrnul již před dvěma lety svou vizi Jiří Janďourek.

„Na základě architektonické soutěže jsme zadali přípravu projektové dokumentace společnosti z Hradce králové a výsledkem by měla být kvalitní sběrná komunikace, s pruhem pro pěší, cyklisty, stromy, ale i parkovacími místy. Parkoviště by mělo být i na místě bývalého škvárového hřiště u sídla Policie ČR,“ dodal tehdy primátor Zámečník.

Je rok 2021 a vše je jinak. Na rekultivaci parkoviště zatím nejsou peníze. Parkoviště v Pastýřské ulici čeká modernizace nejdřív až v příštím roce, letos se nestihne s pracemi za 29 milionů korun ani začít. Teprve nyní se podle náměstka primátora Jiřího Šolce (Starostové pro Liberecký kraj) dokončuje projektová dokumentace. Předpokládá, že radnice soutěž na výběr firmy, jež zakázku získá, vyhlásí v září nebo říjnu.

„Maximálně se letos vysoutěží zhotovitel a spustí se to na jaře příštího roku,“ uvedl minulý týden náměstek Šolc.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;