Předvolební kampaň i intenzita rozštěpenosti české společnosti nabírá na obrátkách. Poslanec Libereckého kraje za Piráty Tomáš Martínek zveřejnil o víkendu fotografii, na které spolu se svou nezletilou dcerkou střílí na terč, kde je i fotka premiéra Andreje Babiše (ANO). Po kritice se hájí tím, že vlastně mířil někam úplně jinam a že si Babišovy fotografie všiml až dodatečně.

V neděli zveřejnil poslanec Parlamentu České republiky za Liberecký kraj na své oficiální facebookové stránce fotografii, na nichž je zachycen se svou malou dcerkou na řemeslných trzích v České Lípě, jak jí pomáhá střílet do terče, na kterém je, mimo jiné, vyobrazen i premiér České republiky Andrej Babiš. Poslanec Martínek fotografii doplnil textem: "Poznáte na fotografii Babiše?". Zřejmě ve víře v dobrý vtip, což skutečně několik jeho sledujících kvitovalo.

Po kritickém dotazu, zda mu to přijde vhodné, učit děti střílet na fotografii svých politických rivalů a zda to spíš nejsou praktiky a "vtipy", které lze čekat možná tak u neonacistů, nikoliv však u představitelů liberální strany, která aspiruje na účast ve vládě, poslanec Martínek otočil. Prý mířil někam jinam a že je na terči, který měl zhruba metr až dva před sebou, předseda vlády Babiš, si všiml až doma.

"I z fotky je vidět, že střílíme o řadu níže, večer při prohlížení fotek si všimnu, že na té fotce je i karikatura a zmíním to v popisku, toť vše. Ale chápu, že z toho určitě jde vymyslet i politická konspirace nejlépe s indoktrinací dětí..," uvedl na vysvětlenou Tomáš Martínek. Fotografii nicméně poté stáhl z předního místa na zdi své facebookové stránky a doplnil ji jiným textem, v tom znění: "Dodatečně jsem si všiml, že v horní řadě byly zajímavé karikatury. Snažili jsme se trefit pouze v dolní řadě...".

Martínkovi Piráti, respektive koalice Pirátů a STAN, jsou vnímáni jako jedni z největších konkurentů ANO Andreje Babiše v nadcházejících parlamentních volbách. Zejména Piráti jsou pak v posledních měsících terčem lživých a urážlivých hoaxů, které o nich šíří politická konkurence, premiéra nevyjímaje.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;