Parkování na libereckých sídlištích je obrovský problém. Město ani kraj nestaví například parkovací domy okolo sídlišť, ale v centru města, což k vyřešení situace nepomáhá. Dnes ale vedení města, konkrétně náměstek Jiří Šolc, tvrdí, že přichází s řešením, které by mělo lidem ulevit.

Parkování na sídlištích je politicky třeskutý problém. Rostoucí počet automobilů a s tím ruku v ruce jdoucí problém, kam s nimi, se ještě nepovedlo vyřešit žádné politické reprezentaci. Dlouhodobě se mu ale věnuje náměstek primátora Jiří Šolc (Starostové pro Liberecký kraj), který o svých snahách informoval již v minulosti naše čtenáře. Jeho práci ale na druhou stranu tvrdě zkritizovala opozice.

Nyní na radě města představil částečné řešení, které by mělo občanům žijícím na libereckých sídlištích usnadnit každodenní boj o parkování. Pomoci má zavedené jednosměrného provozu ve vybraných lokalitách. „Jedním se schválených záměrů je v lokalitě ulic Vrchlického – Hlávkova, a jde o návrh na zavedení jednosměrných ulic, tím získáme větší počet parkovacích míst, včetně odstavného parkoviště před Hokejkou, a dále výstavba nového parkoviště s 26 místy v Broumovské ulici, na místě stávající perkové plochy,“ uvádí náměstek primátora pro technickou správu města Jiří Šolc.

V některých místech se také místní řidiči nebudou muset bát městské policie. „V některých lokalitách se vlivem nové výstavby fakticky počet parkovacích míst nezvýší, ale pouze se legalizuje stávající místní praxe, která bývá ze strany policie pokutována za stání mimo k tomu vyhrazených ploch. Opatřeními, jak jednosměrek nebo právě výstavbou, se však takové odstavení vozidel uvede do souladu s předpisy, takže ve výsledku se počet stání opravdu zvýší," uvedl náměstek Šolc.

Rada města tak svým souhlasem s navrhovanými projekty otevřela cestu investicím v řádech milionů korun, které by měly řešit palčivý problém s parkováním na sídlištích. „Neděláme si iluzi, že tímto jednou pro vždy vyřešíme problém s nedostatkem parkovacích míst nebo že v každé vybrané lokalitě uspokojíme všechny parkovací potřeby. Ostatně každé sídliště má svá místní dispoziční specifika. Na druhou stranu chceme občanům alespoň trochu ulevit při hledání vhodného parkingu, když se vrátí po celém dni z práce a alespoň z části jim zvýšit komfort. V hledání dalších lokalit pak hodláme nadále pokračovat a taktéž napnout síly k jejich vybudování," uzavřel náměstek Jiří Šolc

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;