Před pár dny jsme tu měli článek, který ukazoval Volgogradskou ulici, která jako by nebyla z Liberce, ale ukrajinského města Pripjať, které si 35 let po výbuchu Černobylu bere příroda zpět. Primátor Jaroslav Zámečník slíbil nápravu a slib dodržel. No, akorát se nepodíval na svém pověstném skútru pár metrů za roh...

Článek měl velký ohlas, přečetly si jej tisíce lidí a vzbudil živou diskusi, zejména sociálních sítích. Do ní se zapojil i primátor Liberce Jaroslav Zámečník a slíbil nápravu. Doslova napsal: "Dobrý den všem, děkuji za upozornění, už jsem díky tomuto článku vyzval k úklidu TSML a na místo se samozřejmě pojedu podívat."

A skutečně do dvou, tří dnů se Volgogradská, která jako by předtím nemířila k Ještědu, ale k rozpadajícímu se zábavnímu parku města Pripjať, proměnila k nepoznání. Technické služby města Liberce (TSML) přijely a dokázaly, že když se chce, tak to jde. Nyní vypadá takto:

To ocenili i naši čtenáři, kteří nás na džungli ve Volgogradské upozornili. No ale aby to nebyla samá chvála. Jak sami napsali,  stačí se podívat cca 50 metrů za roh, do ulice Čerchovská a šup, hned jste na ulici Čerchovskaja na Pripjatě.

Tak příště na skútru nejezděte tak rychle, pane primátore..:) A co Vy, máte někde v Liberci taky pěkný Pripjať?

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;