Hejtman Libereckého kraje Martin Půta ani ne tři dny poté, co parlamentní opozice, včetně STAN, za které jeho Starostové kandidují, neprodloužili ve sněmovně pokračování nouzového stavu, žádá premiéra Andreje Babiše o vyhlášení nového nouzového stavu. Vrací tím odpovědnost a pravomoci zpět do rukou vlády.

Liberecký kraj dnes vydal krátké prohlášení: "V neděli 14. února 2021 na základě doporučení Krizového štábu Libereckého kraje a s ohledem na skutečnost, že Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR dne 11. února 2021 odmítla prodloužit stávající nouzový stav, požádal hejtman Martin Půta předsedu vlády ČR Andreje Babiše o vyhlášení nouzového stavu na dobu dvou týdnů.

Pokud žádosti nebude ze strany vlády vyhověno do neděle 14. února 2021 do 18.00, bude muset hejtman Půta vyhlásit na území Libereckého kraje stav nebezpečí."

Jde o poměrně překvapivý krok hejtmana Martina Půty, který se poslední rok důsledně v médiích a na sociálních sítích prezentuje jako hejtman, který bojuje proti koronaviru a napravuje kroky centrální vlády. Nyní svou odpovědnost vrací zpět do rukou premiéra. Zdůvodnění a žádost hejtmana je ZDE

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;