Zatímco většina poctivých libereckých restauratérů a hospodských vládní nařízení dodržuje, místní restaurace, kam chodí samozvaná liberecká "smetánka", místní kmotři, kmotříčci a podnikavci všeho druhu, si s nařízeními spojenými s ochranou proti covid-19, hlavu nedělá. Odhalili to reportéři idnes.cz .

Novináři z idnes.cz popsali, že restaurace Bílý mlýn funguje v rozporu s vládním nařízením v normálním provozu, vevnitř jsou obsluhovány desítky lidí, kteří dostávají jídlo a pití. Reportéři například popsali, že v pátek 29.1. 2021 se zde konal večírek vlivných libereckých podnikatelů, sportovců, zákulisních hráčů. Ti všichni sem běžně chodí i přes den. Restaurace navzdory nejpřísnějším opatřením normálně funguje – usadíte se ke stolu, obslouží vás a zkasírují. Denně je tu plno, bez rezervace si nesednete. Platí tu jednoduché pravidlo: kdyby se někdo ptal, jste hoteloví hosté ubytovaní v jednom z šesti pokojů.

Novinářům se povedlo nachytat některé známé liberecké podnikatele, jako je například developer Martin Kulhánek nebo manažer Syner Group, bývalý liberecký zastupitel za ODS a dnes generální manažer hokejového týmu Bílí Tygři Liberec, který patří majitelům Syneru, Ctibor Jech. Ten se dokonce pokusil novinářům lhát, že na místě nebyl, nakonec ale musel s pravdou ven.

Již v září loňského roku přinesl Náš Liberec informace, že právě v restauraci Bílý mlýn u liberecké přehrady proběhla na jaře 2017 tajná schůzka mezi někdejším manažerem BusLine Jiřím Vařilem a tehdejšími členy představenstva ČSAD Liberec, frýdlantským starostou Danem Ramzerem (ODS) a Martinem Bobkem (ODS), na které se probírala situace kolem rozdělení zakázky na autobusovou dopravní obslužnost v Libereckém kraji. Schůzku svolával tehdejší významný člen jablonecké ODS Karel Dlouhý, jehož dcera Tereza (rovněž členka ODS) je jednou z obviněných v kauze kolem liberecké dopravy.

Článek reportérů z idnes.cz, který ukazuje, jak restaurace Bílý mlýn s "VIP zákazníky" nedodržuje vládní nařízení naleznete ZDE

foto: restu.cz

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;