Kauza kolem narozeninové oslavy bývalého kontroverzního poslance Petra Bendy v jeho hotelu v Teplicích nabírá rychlý spád. Pro svou účast na ní skončí ředitel krajské policie v Liberci Vladislav Husák. Hejtman Půta jeho jednání odsoudil, ale odmítl se přidat k výzvám k jeho rezignaci.

Zatímco před několika hodinami Vladislav Husák ještě tvrdil, že v Bendově teplickém hotelu byl z jiného důvodu a že zde přespal jen kvůli únavě a špatnému počasí, rozhodlo se mezitím o jeho osudu. Prezident Policie ČR Jan Švejdar svého někdejšího předchůdce Husáka k prvnímu únoru zbavil funkce.

"Po dnešním jednání s plk. Husákem jsem rozhodl, že ho k 1. 2. 2021 odvolám z pozice krajského policejního ředitele a do doby ukončení kázeňského řízení ustanovím na řadovou pozici bez příplatku za vedení. Plk. Husák mě požádal o možnost čerpání řádné dovolené,jíž jsem vyhověl.," oznámil dnes veřejnosti policejní prezident Švejdar.

Vladislav Husák se stal krajským policejním šéfem v Libereckém kraji v září 2013, přitom pochází ze Středních Čech a v letech 2005 a 2007 byl dokonce policejním prezidentem, později šéfem cizinecké policie a následně i na policejním prezidiu působil jako náměstek, a to od roku 2011.

Známým se například stal pro svoje styky s pražskými kmotry z ODS, Romanem Janouškem a Tomášem Hrdličkou. I po svém příchodu do Liberce nezahálel a začal se stýkat s výkvětem zdejší politické reprezentace, například tehdejší primátorkou Martinou Rosenbergovou nebo hejtmanem Martinem Půtou.

Ten také dnes odmítl připojit se k výzvám k Husákově odstoupení, byť jeho počínání označil za nevhodné. "V době, kdy každý den zdůrazňujeme nutnost dodržování protiepidemických opatření, vyzýváme k tomu veřejnost a žádáme občany, aby omezovali svoje aktivity, je každé podobné selhání, navíc za účasti veřejně činných osob, nevhodné a nepřijatelné.," uvedl dnes hejtman Půta.

Nicméně ale dodal: "Pana plukovníka Husáka znám dlouhou dobu. Pokládám ho za policejního ředitele s mimořádnými zkušenostmi a organizačními schopnostmi.
O to víc mě jeho chyba mrzí a očekávám jeho veřejnou omluvu za toto selhání. Nehodlám se ale připojovat k mediálně vděčným výzvám k odstoupení. Důsledky ze svého pochybení může vyvodit pouze pan ředitel nebo policejní prezident jako jeho nadřízený v kázeňském řízení."

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;