Kapacitní možnosti Krajské nemocnice Liberec (KNL) začínají být ohroženy. Liberecké nemocnici se nedostává lůžek, plicních ventilátorů, stále stoupá i počet nakažených mezi personálem. Informoval o tom ředitel KNL a dlouholetý zdejší lékař Richard Lukáš, který z tohoto důvodu nahrál na kanál YouTube i výzvu k občanům Libereckého kraje.

Ředitel Lukáš ve své výzvě žádá spoluobčany, aby dodržovali opatření týkající se zamezení rozšíření epidemie koronaviru, nepodceňovali situaci a nosili roušky. Situace je podle Richarda Lukáše kritická a za bezodpovědné považuje fámy, které se šíří ve veřejnosti a které situaci zlehčují.

Výzvu ředitele Lukáše si můžete vyslechnout zde:

https://www.youtube.com/watch?v=yWy4A-AZoC8&fbclid=IwAR1SLuxDz5EcgmPBmDGsguQMxp_1Fr2Qrcnbm8C-gEZyFfyWE9mc7u_ua5s 

Jeden z dlouholetých pracovníků nemocnice, Jiří P., na sociálních sítích slova ředitele Lukáše podpořil a přidal svoje svědectví: "

"Udělám vyjímku a něco nasdílím. Některý z vás vědí, že dělám v liberecký nemocnici. Je mi upřímně líto lidí, který přicházej v důsledku současnejch opatření o práci, my to nyní máme přesně naopak - je jí příliš. Vinou je kromě známejch faktů (nárůst hospitalizovanejch) zejména ubývající počet zdravýho personálu, kterej by jí mohl vykonávat. Zástupy u odběrů na covid z řad zaměstnanců nemocnice se zvětšujou každym dnem a všichni kolem sebe máme velký množství pozitivních kolegů. Podle všeho se situace bude ještě zhoršovat, jak moc, to záleží na chováním každýho z nás. Buďte odpovědný, působte ve svejch rodinách a svym okolí, omezte oslavy, návštěvy, informujte svoje rodiče a prarodiče o nutnosti nošení roušky ve styku s ostatníma lidma, vč. příbuznejch a vnoučat. Rouška zadrží 98% kapének přenášejících virus, ta zbylá 2% pak zvládne náš imunitní systém nebo NEPŘETÍŽENÁ nemocnice. Ty se ale v současnosti začínaj blížit hranici svých kapacit."

Pokud byste se chtěli jako nezdravotníci zapojit do pomoci, kontakty jsou: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: +420 771 125 635.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;