Krajský soud se ani nezabýval stížností podanou na průběh letošních krajských voleb. Důvodem je skutečnost, že stěžovatelka má trvalé bydliště mimo Liberecký kraj. Rozhodnutí soudu je pravomocné. Nové zastupitelstvo kraje se tedy sejde 3. listopadu, kde se bude volit i nové krajské vedení. 

Stížnost byla namířena proti vítěznému hnutí Starostové pro Liberecký kraj. Stěžovatelka se podle mluvčí domnívá, že hnutí využívalo pro svoji propagaci i prostředky Libereckého kraje. „A případně i nějaká komunikační média na území obcí, kde jednotliví kandidáti hnutí jsou nějakým způsobem aktivní. A tím mělo hnutí obejít stanovený limit sedmi milionů korun, které lze na kampaň vynakládat," uvedla minulý týden mluvčí krajského soudu Karolína Francová.

V několika volebních okrscích bylo zaznamenáno, že lidé dostávali protikoronavirové balíčky s filtry do roušek. Tím, že tyto filtry pro občany zajistil, se v kampani chlubil právě hejtman Martin Půta, jehož image "bojovníka s koronavirem" byla jednou z ústředních motivů nákladné kampaně nakonec vítězných Starostů.

Soud se ale nakonec stížností nezabýval. Stěžovatelka sice jako místo pro doručování uvedla Semily, bydliště má ale mimo o kraj. "Důvodem odmítnutí návrhu je skutečnost, že byl podán neoprávněnou osobou, neboť navrhovatelka nebyla zapsána ve stálém seznamu voličů vedeném Městským úřadem Semily pro volby do Zastupitelstva Libereckého kraje konané ve dnech 2. a 3. října 2020 a místo jejího trvalého pobytu se nachází v územním obvodu Středočeského kraje," dodala dnes  pro ČTK mluvčí Karolína Francová.

Nové zastupitelstvo se sejde 3. listopadu. Volit by se na mělo i nové krajské vedení složené z koalice vítězných Starostů pro Liberecký kraj, ODS a Pirátů.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;