Kvůli druhé vlně epidemie koronaviru omezí samospráva svůj provoz. Liberecký kraj i jednotlivé radnice budou občanům přístupné v omezeném režimu a je potřeba dbát bezpečnostních opatření, které má trvat minimálně dva týdny.

V souladu s ustanovením vlády České republiky omezuje svůj provoz úřad Libereckého kraje. Občané, kteří potřebují na úřad, mají vymezeny tyto hodiny: pondělí od 8 do 13 hodin a středa od 12 do 17 hodin. Liberecký kraj zároveň žádá klienty, aby upřednostnili písemný, elektronický či telefonický kontakt s úřadem před osobním jednáním, pokud to povaha úřední věci dovolí, veškerá podání ke krajskému úřadu je možné činit pouze na podatelně krajského úřadu ve vestibulu sídla Libereckého kraje, nadále se však upřednostňuje podání prostřednictvím datové schránky Libereckého kraje ID c5kbvkw nebo prostřednictvím provozovatele poštovních služeb, jsou povinni při vstupu do krajského úřadu projít kontrolou tělesné teploty, nesmí vstupovat do krajského úřadu v případě, že pociťují příznaky respiračního onemocnění, omezí osobní kontakt na nezbytně nutnou dobu, při vstupu do budovy jsou povinni dodržovat odstup 2 metrů, mají povinnost využít pro dezinfekci rukou stojan umístěný ve vestibulu, budou vpuštěni k osobnímu jednání pouze v úředních hodinách dle tohoto Rozhodnutí, a to pouze po telefonické domluvě s příslušným úředníkem nebo jeho zástupcem.

Podobná omezení platí například i pro liberecký magistrát. Ten kvůli tomu na následující dva týdny zrušil on-line elektronický rezervační systém, všechny rezervace na následující dva týdny budou zrušeny včetně těch na pondělí a středu. Úřední hodiny budou po oba dny omezeny na dobu od 08:00 - 10:30 a 14:30 - 17:00. Také v sousedním Jablonci nad Nisou omezí radnice úřední dny na pondělí a středu, otevřeno bude vždy od 08:00 do 11:00 a od 15:00 do 17:00. Přičemž i na magistrátech jednotlivých obcí platí stejná pravidla, jaká jsou uvedena výše pro Liberecký kraj.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;