Martin Půta

Očekávané se stalo realitou. Pragmatismus převládl a do krajské koalice se Starosty a Nezávislými (bývalí zastupitelé Změny pro Liberecký kraj kolem Josefa Jadrného) vstoupí někdejší arcinepřítel Starostů, na jehož kritice politicky vyrostli, ČSSD. Hejtmanem zůstává z korupce a zneužívání pravomocí obviněný Martin Půta. Koaliční tým doplní, dle dohody mezi Starosty a bossem Robertem Duškem, sociálně demokratický matador Vít Příkazský a někdejší sekretářka kontroverzního radního za ČSSD Pavla Petráčka, Lenka Kadlecová.

 

Místo v radě opustí Ivana Hujerová, někdejší zástupkyně Změny pro Liberecký kraj, která se posléze stala plně loajální Martinu Půtovi a jako první opustila klub Změny. Jakou náhradu může za svou funkci i loajalitu očekávat,  ještě není jisté. Jejím nástupcem na postu radního pro regionální rozvoj má být Vít Příkazský, který v minulosti, v dobách koalice s ODS a posléze KSČM, tuto funkci již zastával.

Lenka Kadlecová má vést sociální odbor, který pro ni uvolní radní Petr Tulpa (Starostové pro Liberecký kraj), který se pro změnu přesune na post radního pro zdravotnictví, který v minulosti zastávala odvolaná Zuzana Kocumová. Lenka Kadlecová v minulosti působila jako asistentka kontroverzního radního Pavla Petráčka, kterému Starostové nemohli přijít na jméno.

Její partner Radek Polma je vedle bosse Roberta Duška jednou z nejvýznačnějších postav ČSSD Libereckého kraje. Na politické výsluní se Kaldecová dostala až v roce 2012, kdy ji Robert Dušek prosadil jako kandidátku na hejtmanku, obdobně jako v roce 2010 „stvořil“ coby kandidátku na primátorku do té doby rovněž neznámou Martinu Rosenbergovou. Dnes je Kadlecová krajskou předsedkyní strany, otěže rozhodování ovšem plně svírá Robert Dušek, v tandemu s Radkem Polmou.

 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;