Dvořák-policie-Liberec

Někdejší krajský ředitel policie v Liberci Miroslav Dvořák si může oddechnout. Hrozilo mu za korupční jednání až osm let.

Nakonec mu liberecký soud vyměřil „pouze“ dvouletý podmíněný trest s odkladem na čtyři roky za korupci a šest let zákaz práce u bezpečnostních sborů. V roce 2011, před svým odvoláním, byl odsouzen na čtyři roky.

 

Státní zástupce tvrdil, že Dvořák dopustil korupce tím, že požadoval úplatek ve výši 250 tisíc korun jako provizi za svou roli při projektu na umístění radarů pro měření rychlosti u škol v Libereckém kraji.

Podle původního znění obžaloby si Dvořák také ponechal sponzorský dar 100 tisíc korun určený pro policejní sdružení IPA. Ovšem u tohoto bodu sám státní zástupce navrhl stažení obžaloby.

Prokázat se nepodařilo ani zneužívání své funkce, kdy měl Dvořák chtít po svých podřízených provádění stavebních prací na svých majetcích či nemovitostech rodiny.

Známé se staly i Dvořákovy styky s místní politickou i podnikatelskou smetánkou. Vedle dobrých styků s představiteli ODS v Liberci i České Lípě a zdejší stavební lobby proslul Dvořák i svou „prací“ pro zdejšího sociálně demokratického bosse Roberta Duška, pro kterého měl zjišťovat důvěrné informace. Za toto již v minulosti Dvořák dostal pravomocný osmnáctiměsíční podmíněný trest za zneužití pravomoci úřední osoby.

Pomáhat měl, na přímluvu Roberta Duška, i někdejšímu krajskému náměstku pro dopravu Martinu Seppovi, kvůli kterému se měl zasadit o zahlazení jeho dopravního přestupku, když Sepp jel v obci rychlostí 110 km/h.

 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;